Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos teismai

Lietuvos Respublikos teismai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Teismų veiklos principai, teisingumo vykdymas, lygybė prieš įstatymą, nekaltumo prezumcija, teisėjų ir teismų nepriklausomumas, teisė į teisminę gynybą, teismo proceso kalba, teisė į gynybą ir teisinę pagalbą, teismo proceso viešumas, techninių priemonių naudojimas teisme, bendrosios kompetencijos teismai, Lietuvos teismų struktūra ir teisėjų skyrimas, Lietuvos teismų kompetencija, administraciniai teismai.

Ištrauka

LR teismų sistema viena iš ilgiausiai besiformavusių valdžios sistemų Lietuvoje. Daugelis teisininkų, kad vienas rimčiausių žingsnių šiandieninės teismų sistemos link buvo 1933 m. Teismų santvarkos įstatymas, nustatęs keturių grandžių teismų sistemą. Šią sistemą sudarė apylinkių, apygardų teismai, Apeliacinis teismas ir Vyriausiasis Tribunolas, kuriam buvo pavestas kasacinis bylų nagrinėjimas, įstatymų aiškinimas ir vieningo įstatymų taikymo užtikrinimas. Prie keturių grandžių sistemos su tam tikrais pakeitimais buvo grįžta jau po 1990m. Po nepriklausomybės atkūrimo apylinkių, apygardų teismai ir Apeliacinis teismas išliko, o Vyriausiąjį Tribunolą teismų sistemoje pakeitė Aukščiausias Teismas, kurio kompetenciją sudarė kasacinis bylų nagrinėjimas ir vienodos teisminės praktikos užtikrinimas. Įstatymų aiškinimo teisė buvo perduota LR Konstituciniam Teismui. Pirmasis dokumentas, kuriame buvo įtvirtinta ši keturių grandžių teismų sistema buvo1992 m. referendumu priimta LR Konstitucija (LRK). Tačiau iki sistemos reformos užbaigtumo trūko konkretaus Teismų įstatymo. Tam pradžią padarė 1993 m. Seimo patvirtinti Teismų reformos metmenys, o 1994 m. LR Teismų įstatymas (LRTĮ) įtvirtino net tris metus trukusią teismų sistemos reorganizaciją, kuri tebesitęsia ir iki šiol. Ryškus šios sistemos reorganizacijos tęstinumo pavyzdys yra specializuotų teismų kūrimas, kuriam pradžią padarė 1999m.sausio 14d. įsteigti LR Administraciniai teismai.
Apibrėžiant šio darbo tikslą, svarbu pažymėti, kad į šiame darbe analizuojamą teismų sistemą nėra įtraukiamas LR Konstitucinis Teismas, nes jis, nors ir yra "teisminė instancija", tačiau sprendžia įstatymo ar kito teisės akto konstitucingumo arba teisėtumo klausimą, tuo tarpu kai bendrosios kompetencijos teismai sprendžia tik individualias bylas dėl įstatymo pažeidimo. Taigi šiame darbe apžvelgsime pagrindinius principus, kuriais remiasi LR teismai, vykdydami savo funkcijas. Taip pat įsigilinsime į teismų sistemos struktūrą, teisėjų skyrimą ir keturių grandžių teismų kompetenciją, skirdami ypatingą dėmesį apeliacinei ir kasacinei bylų nagrinėjimo tvarkai. Taip pat atidžiau panagrinėsime naujai įkurtų, Ūkinį teismą pakeitusių administracinių teismų struktūrą, kompetenciją ir jų vietą teismų sistemoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.27 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Petras Čiočys
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos teismai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2005-04-05 IP: 62.80.224.31
  irmuka sako

  ačiū,man tikrai pagelbėjo

 • 2005-02-24 IP: 213.190.42.160
  Andriux sako

  super referaciux nuo vieneto isgelbejo....... :)

 • 2004-12-29 IP: 82.135.215.63
  Domas sako

  Laibai geras referatas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Referatai
 • 17 puslapių 
 • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
 • doc. dr. Petras Čiočys
 • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą