Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>VSAT pareigūnams taikomų socialinių garantijų ypatumai. Tarnybiniai nusižengimai ir drausminė atsakomybė

VSAT pareigūnams taikomų socialinių garantijų ypatumai. Tarnybiniai nusižengimai ir drausminė atsakomybė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

VSAT pareigūnų socialinių garantijų ypatumai, Darbo laikas ir atostogos, Darbo užmokestis ir kitos išmokos, Pareigūnų sveikatos priežiūra, Pareigūnų materialinis aprūpinimas, pensija ir kitos socialinės garantijos, VSAT pareigūnų laipsniai, Pareigūnų profesinis rengimas ir kvalifikacijos kėlimas, Paskatinimai ir apdovanojimai bei tarnybiniai nusižengimai ir drausminė atsakomybė, Paskatinimai ir apdovanojimai, Tarnybiniai nusižengimai ir drausminė atsakomybė.

Ištrauka

Kaip esame jau nekartą girdėję, paskutiniu metu daugelis Lietuvos Respublikos piliečių siekia dirbti Valstybės sienos apsaugos tarnyboje. Paskatos yra skirtingos, bet viena iš priežasčių, tai nepaprastos, aš sakyčiau išimtinės socialinės garantijos.
Pagrindinid teisės aktas, kuris reglamentuoja Vidaus tarnybos pareigūnų, tame tarpe ir Valstybės sienos apsaugos pareigūnų, pareigūnų socialinių garantijų ypatumus, tarnybinius nusižegimų ir drausminės atsakomybės skirimo tvarką- yra Vidaus tarnybos statutas.
Pasirinkau, būtent šią kursinio darbo temą, nes man atrodo, kad šiuo metu yra tikrai labai aktualus pareigūnų socialinių garantijų ypatumų klausimas, taip pat nemažiau svarbios yra drausminės nuobaudos ir jų skirimo tvarka, nes su tuo mes susidūriame kasdieniame Valstybės sienos apsaugos tarnyboje darbe.
Šią temą nusprendžiau nagrinėti keliais aspektais. Tai, visų pirma, lyginsiu tarpukario metų pareigūnų socialines garantijas su mūsų laikų taikomomis pareigūnams socialinėmis garantijomis. Išsiaiškinsime kaip gi jos taikomos iš tikrųjų, ar taip kaip parašyta įstatymuose ir kituose tai reglamentuojančiose teisės aktuose, ar visgi yra nukrypimų ir taikymo problemų. Antra, patvirtinsiu tą faktą tam tikrais statistiniais duomenimis, bei atliktu interviu su pareigūnais dirbančiais Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.
Kalbant apie pareigūnų drausminius nusižengimus, norėčiau pabrėžti, kad tai taip pat yra aktuali tema, nes pagal statistinius duomenis drausminės nuobaudos, už nusižengimus Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, yra skiriamos vos ne kiekvieną dieną. Pavyzdžiui, pirmais Valstybės sienos apsaugos tarnybos kurimosi metais už drausmės ir teisėtumo pažeidimus iš tarnybos buvo atleista daugiau nei trečdalis pareigūnų. Šią temą taip pat nagrinėsime remiantis statistiniais duomenimis, t.y. palyginant 2002metų ir 2003metų duomenis. Išsiaiškinsime kokie gi drausmės ir teisėtumo pažeidimai yra dažniausi Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

Pareigūnų socialinės garantijos buvo svarbios ir aktualios visais Lietuvos Respublikos kūrimosi laikais. Net ir ankstesniuose amžiuose kariai, nes tuo metu nebuvo tokios savokos kaip pareigūnai reikalavo atitinkamo atlygio už savo sunkų darbą. Šis reikalavimas pasireikšdavo geresniu atlyginimu, maistu, ir net sveikatos priežiūra.
Mūsų laikais socialinių garantijų svarba žymiai padidėjo. Tai lemia daugelis faktorių. Visų pirma, pareigūnų darbas yra specifinio pobūdžio ir reikalauja didelės atsakomybės. Antra, pareigūnų darbas susijęs su didele rizika sveikatos bei gyvybės atžvilgiu, todėl jie dažniau patyria traumų tarnybos metu ir panašiai. Trečia, toks pareigūnų darbas turi būti tinkamai atlyginamas, nes tai susiję su darbo kokybe.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos ( toliau VSAT ) pareigūnų socialinės garantijos yra aprašytos " Vidaus tarnybos statute " , kuris buvo patvirtintas 2003m. balandžio 29d. įstatymu Nr09- 1538. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2004-11-04
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis60.23 KB
AutoriusLiudmila
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Seniutienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word VSAT pareigunams taikomu socialiniu garantiju ypatumai. Tarnybiniai nusizengimai ir drausmine atsakomybe [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2004-11-06 IP: 0.0.0.0
    Darbo avtorius sako

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • D. Seniutienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą