Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Valstybė ir teisė antikos šalyse

Valstybė ir teisė antikos šalyse

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Antikos valstybių (Atėnų ir Romos) teisės institucijos ir teisės šaltiniai, Romėnų teisės šaltinių rūšys, Romėnų teisės kodifikavimas.

Ištrauka

Antikos teisė žmonijos istorijoje užima ypatingą vietą. Susiformavusi žiloje senovėje, ji daugeliu šimtmečių pergyveno ją sukūrusią visuomenę.
Antikos teisė yra viena iš vergovinės epochos teisės sistemų. Ta epocha, palyginus su kitais valstybės ir teisės tipais, truko ilgiausiai. Todėl jos teisės istorija apima kelis tūkstantmečius. Antikos teisės studijos padeda ugdyti teisininkų profesinį mąstymą, antikos teisės šaltiniuose randame puikių juridinės technikos ir teisinės argumentacijos metodų pavyzdžiu.
Civilizacijos su jai būdinga valstybine teisine visuomenės organizacija istorija Europoje prasideda nuo antikos (graikų ir romėnų) civilizacijos, susiformavusios Europos pietuose, Viduržemio jūros baseine. Ši civilizacija savo apogėjų pasiekė I tūkstantmetyje per. Kr.- I tūkstantmečio po Kr. Pradžioje. Šiuo laikotarpiu graikai ir romėnai pasiekė įspūdingų laimėjimų visose visuomeninio gyvenimo sferose, tarp jų – ir politikos bei teisės srityse. Valstybingumo atsiradimo antikos pasaulyje ypatumus daug kuo lėmė geografinės ir klimato sąlygos. Pavyzdžiui, Graikija – tai kalnuotas kraštas, kuriame derlingos žemės, tinkamos grūdinėms kultūroms auginti, buvo nedaug. Bet čia buvo palankios sąlygos amatams plėtotis, tarp jų – metalų apdirbimui, o tai padėjo kelti darbo efektyvumą ir skatinti jo individualizavimąsi. Platūs mainai, vėliau ir prekybinių santykių, ypač jūrų prekybos, plėtra padėjo anksti atsirasti rinkos ūkiui, gausėti privačiai nuosavybei. Spartėjanti turtinė gyventojų diferenciacija skatino politinę kovą, dėl to palyginti greitai nuo primityvių valstybių pereita prie aukšto valstybingumo lygio.
Homero laikų graikų, kaip ir vadinamojo karalių laikotarpio romėnų genčių, visuomenės organizacija I tūkstantmečio pr. Kr. pradžioje rėmėsi trimis svarbiausiais gimininės santvarkos institutais: karaliumi, seniūnų taryba ir tautos susirinkimu. Ankstyvojoje miesto valstybės raidos stadijoje šie trys institutai buvo pertvarkyti į respublikinės santvarkos institutus. Bendruomeniniu ryšių, kuriais rėmėsi karalius (bazilėjaus – Graikijoje, rekso- Romoje) valdžia, suirimas, opozicijos karaliams aristokratinėse šeimose, turėjusiose daug turtų ir nemažą įtaką visuomenei, didėjimas praktiškai visose antikos valstybėse atvedė prie karalių valdžios likvidavimo( VII a. .Kr.– Atėnuose, VI a. pr. Kr.- Romoje). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-01
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.96 KB
Autoriusdina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybe ir teise antikos salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą