Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Intelektinės nuosavybės dokumentai

Intelektinės nuosavybės dokumentai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Patentinės informacijos dokumentai. Intelektinės nuosavybės dokumentavimas. Pagrindiniai tarptautiniai dokumentai dėl intelektinės nuosavybės. Išvados.

Ištrauka

Viena svarbiausių žmogaus ypatybių – kūrybingumas ir protinė, arba intelektinė, veikla. Jos rezultatai yra ne tik literatūros bei meno kūriniai, bet ir mokslo veikalai, techninės kūrybos rezultatai, artistų vaidyba, muzikos kūriniai, fotonuotraukos. Visame pasaulyje yra sukurtos specialios teisės normos, reguliuojančios visuomenės santykius, susijusius su žmogaus kūrybos rezultatais. Atkuriant ir pertvarkant Lietuvos Respublikos gyvenimą, būtina šalies ūkį pakelti į naują organizacinį bei ekonominį ir mokslinį bei techninį lygį, kuo sparčiau diegti tobulesnę techniką ir technologiją, didinti darbo našumą. Tą padaryti įmanoma tik plėtojant išradybą, racionalizaciją, geriau organizuojant patentavimo, licencijavimo bei išradybos veiklą. Lietuvoje šiai veiklai organizuoti įsteigtos specialios valstybinės organizacijos: Valstybinis patentų biuras, Lietuvos informacijos institutas, Technikos biblioteka. Be to veikia visuomeninės organizacijos, tokios kaip Lietuvos išradėjų sąjunga, Patentinių patikėtinių asociacija, Lietuvos patentologų asociacija ir kt.
Intelektinės nuosavybės sąvoka mūsų šalyje yra gana nauja ir dar visai neseniai pradėta vartoti. Šio termino prasmė ir specialios teisės normos daugeliui yra visiškai nesuprantamos, tačiau žmonės to patys nežinodami nuolat su jomis susiduria. Todėl, mano manymu, labai svarbu mūsų visuomenę supažindinti bent jau su pagrindinėmis intelektualinės nuosavybės sąvokomis ir žmonių teisėmis šioje srityje.
Šiame darbe aprašomi patentinės informacijos dokumentai, jų klasifikacija, pateikiamas glaustas jų aprašymas. Pagrindinis šio darbo tikslas – supažindinti su svarbiausiais bei šiomis dienomis dažniausiai sutinkamais intelektinės nuosavybės dokumentais. Taip pat pristatomas intelektinės nuosavybės dokumentavimas buhalterinėje apskaitoje, pateikiami įstatymai, reglamentuojantys intelektinės nuosavybės objektų teisinę apsaugą bei naudojimą. Paskutiniame skyriuje galima rasti išvardintus pagrindinius tarptautinius dokumentus dėl intelektinės nuosavybės.
Per vienerius metus susikaupia apie du milijonus mokslinės techninės informacijos dokumentų. Šie dokumentai labai įvairūs: nevienodas juose aprašytų techninių sprendimų naujumas, skirtingas klasifikavimas, juose pateikiama įvairiai dar smulkinama informacija ir pan. Naujausią informaciją galima rasti patentinės informacijos dokumentuose (iki 2 – 3 metų), seniausiais – knygose (5 – 10 metų). Gausiausia ir geriausiai suklasifikuota informacija pateikiama patentinės informacijos dokumentuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis15.41 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektines nuosavybes dokumentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą