Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos (LR) aukštojo mokslo teisiniai pagrindai

Lietuvos Respublikos (LR) aukštojo mokslo teisiniai pagrindai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Aukštojo mokslo paskirtis ir tikslai valstybėje. Aukštųjų mokyklų biudžetas, finansavimo šaltiniai ir jų turimų lėšų skirstymo principai. Valstybės biudžeto lėšos. Tikslinės valstybės biudžeto lėšos. Papildomi aukštosios mokyklos finansavimo šaltiniai. Pajamos už atliekamus mokslinius tyrimus. Parama studentams. Aukštojo mokslo reforma. Yra įvadas ir išvadas.

Ištrauka

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų valstybių, aukštasis mokslas plėtojasi prieštaringai. Šiuolaikinės visuomenės raidai būtina kuo daugiau aukštąjį išsimokslinimą turinčių asmenų, vis tobulesnės studijos aukštosiose mokyklose, mokslinių tyrimų plėtra ir nuolat kaupiamas reikiamas intelektinis potencialas bei atnaujinama materialioji bazė. Tačiau valstybė, turėdama ribotus išteklius, paprastai tik iš dalies gali tenkinti aukštojo mokslo finansines reikmes. Todėl valstybės biudžeto lėšos aukštosioms mokykloms turi būti paskirstomos kiek galima racionaliau ir objektyviau. Kad atliktų savo misiją aukštosios mokyklos privalo būti suinteresuotos siekti gerų kokybinių ir kiekybinių veiklos rezultatų, tinkamiausiu būdu naudoti skiriamas lėšas ir ieškoti papildomų lėšų šaltinių.
Aukštasis mokslas prieinamas visiems pagal kiekvieno žmogaus sugebėjimus. Gerai besimokantiems piliečiams valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduojamas nemokamas mokslas. Asmenys, įgiję ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą, pagal sugebėjimus ir žinias turi teisę Aukštojo mokslo įstatymo nustatyta tvarka siekti įgyti aukštąjį išsilavinimą Lietuvos aukštosiose mokyklose. Kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui ir užsieniečiui, turinčiam teisę nuolat gyventi ar laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje, garantuojamas mokymas valstybine lietuvių kalba ir valstybinės lietuvių kalbos mokymasis.
Šio darbo tikslas – susipažinti su LR aukštojo mokslo įstatymu, praplėsti žinias apie aukštojo mokslo finansavimo teisinius pagrindus, t.y. išsiaiškinti aukštojo mokslo paskirtį ir tikslus valstybėje, panagrinėti Aukštųjų mokyklų biudžetą, finansavimo šaltinius ir jų turimų lėšų skirstymo principus, teikiamą paramą studentams. Taip pat atkreipti dėmesį į skiriamas lėšas finansavimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis139.08 KB
Autoriustomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRimantas Račkauskas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) aukstojo mokslo teisiniai pagrindai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Rimantas Račkauskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą