Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimai elektroninėje erdvėje ir jų prevencija

Teisės pažeidimai elektroninėje erdvėje ir jų prevencija

  
 
 
123456789
Aprašymas

Žmogaus pagrindinių teisių ir laisvių pažeidimai. Privatumas. Pavojai, kuriuos internetas kelia asmens duomenų apsaugai. Žmogaus teisių pažeidimų reglamentavimas užsienyje. Kompiuterinių nusikaltimų samprata ir rūšys. Kompiuterinių nusikaltimų klasifikacija. Kompiuterinės manipuliacijos (sukčiavimas naudojant kompiuterį). Klastojimas naudojant kompiuterį. Kompiuterinių duomenų ir programų sunaikinimas arba modifikavimas (kompiuterinis sabotažas). Neteisėtas priėjimas prie kompiuterinių duomenų. Neteisėtas kompiuterinių programų platinimas. Teisinai kompiuterinių nusikaltimų aspektai. Bendrieji teisinio reglamentavimo klausimai. Teisinis nusikaltimų reglamentavimas kai kuriose užsienio valstybėse. Teisinis reglamentavimas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Kuriant informacinę visuomenę, visose žmogaus veiklos srityse sparčiai plinta šiuolaikinės informacinės technologijos. Su naujomis informacinėmis technologijomis naujų žmogaus teisių ir laisvių neatsirado. Tačiau informacinių technologijų plėtra ir tobulėjimas paskatino nagrinėti ir spręsti naujai iškilusias problemas dėl žmogaus teisių ir laisvių pažeidimų, didėjančio nusikalstamų veikų, susijusių su informacinių technologijų panaudojimu, skaičiaus. Vien tik nusikalstamos veikos visuomenei padaro žalos, kuri vertinama septyniaženkliais skaičiais. Naudojant šiuolaikines informacines technologijas, kompiuterinis nusikalstamumas tampa ne tiktai pelningu, bet ir ganėtinai saugiu užsiėmimu. Todėl šių informacinių technologijų laikais įvairūs žmogaus teisių pažeidimai, kompiuteriniai nusikaltimai reikalauja ne mažesnio dėmesio nei tradiciniai teisės pažeidimai. Dėl to labai aktualu išsiaiškinti, kokiomis priemonėmis galima užtikrinti asmens teisių ir laisvių apsaugą elektroninėje erdvėje ir kokios yra prevencijos priemonės prieš kompiuterinius nusikaltimus.
Asmens teisė į privatumą, asmeninio gyvenimo slaptumą žinoma nuo seno. Visuotinės žmogaus teisių deklaracijoje, 1950 m. Europos žmogaus teisių konvencijoje ši teisė įtvirtinta kaip pagrindinė, fundamentali žmogaus teisė. Vis dėlto jos užtikrinimas pažangių technologijų epochoje tampa itin sudėtingu uždaviniu. Informacija, susijusi su asmens privačių gyvenimu, naujosios ekonomikos kontekste tampa preke, turinčia didelę komercinę vertę. Sugebėjimas stebėti ir analizuoti vartotojų įpročius bei poreikius naujosios ekonomikos aplinkoje neretai nulemia tai, kurios įmonės išsilaikys konkurencinėje kovoje. Suvokiant tokios asmeninės informacijos vertę, nenuostabu, kodėl dauguma komercinių subjektų linkę nepaisyti reikalavimo gerbti žmogaus teisės į privatumą.
Pateikti visiems priimtiną privatumo apibrėžimą nėra įmanoma. Šios sąvokos turinys įvairiai apibūdinamas skirtinguose valstybėse, skirtingose asmenų grupėse.Privatumo intereso tapsmo visuotinai privaloma elgesio taisykle ir teisės norma istorijos pradžia siekia XIX amžių. Anot Prof. Sarenpää savo paskaitose pažymi, kad privatumo turinį sudaro keturi elementai: atvirumas, tikrumas,apsauga ir kontrolė. Privatumas, anot mokslininko, yra asmens apsisprendimo, demokratijos, žmogaus teisių, tam tikrų sferų dalis ir vertinimo kriterijus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-18
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.58 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimai elektronineje erdveje ir ju prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą