Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lobizmas

Lobizmas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Lobizmo samprata. Lobizmo veiklos teisinis reglamentavimas Lietuvoje. Situacijos Lietuvoje apžvalga. Problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Lobistinės veiklos įstatymas. Išvados.

Ištrauka

Savo darbe noriu panagrinėti Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymą, bei lobistinę veiklą reglamentuojančių įstatymų tobulinimo klausimą. Antikorupcijos komisija nutarė atsižvelgdama į tai, kad lobizmo srityje egzistuojančios problemos yra ypač aktualios antikorupciniu požiūriu, o pastarųjų metų Lobistinės veiklos įstatymo taikymo praktika parodė, kad Lietuvoje nepavyko sukurti skaidrios ir teisėtos lobistinės veiklos sistemos ir pasiekti, kad suinteresuotų asmenų įtaka teisės aktų leidybos procesui būtų daroma skaidriai ir viešai. Iš to išeina, kad galiojančio Lobistinės veiklos įstatymo nuostatos neužkerta kelio nelegaliam lobizmui, tai lemia neskaidrią teisės aktų leidybą. Šią prielaidą sustiprina ir tai, kad Lietuvoje į lobistų sąrašą įrašyta tik keletas asmenų.
Lobizmo samprata
Lobizmas – grupių ar asmenų požiūrio, tikslų įgyvendinimas, apgynimas, propagavimas. Lobistinė veikla gali būti suprantama kaip tiesioginis bendravimas ar tarpininkavimas bendraujant su įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios atstovais, siekiant sau palankių sprendimų. Lobistine veikla siekiama ne tik užtikrinti palankių teisės aktų priėmimą, bet ir nepalankių teisės aktų projektų atmetimą, sprendimo priėmimo atidėjimą, pakeisti tam tikras priimamų teisės aktų nuostatas (formuluotes, sankcijas, terminus ir t.t.).
LR Lobistinės veiklos įstatyme nustatyta lobistinės veiklos sąvoka apima žymiai platesnio subjektų rato, nei oficialiai registruoti lobistai, veiklą. Lobistinė veikla apibūdinama kaip asmens atlygintini ar neatlygintini veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų keičiami, papildomi ar pripažįstami netekusiais galios teisės aktai, priimami ar nepriimami nauji teisės aktai. Tuo tarpu į lobistų ratą pagal įstatymą patenka tik labai mažas skaičius tokią veiklą vykdančių asmenų, nes lobistas apibrėžiamas kaip fizinis ar juridinis asmuo, šio įstatymo nustatyta tvarka įrašytas į lobistų sąrašą.
Taip pat norėčiau pastebėti, kad įstatyme reikėtų nustatyti išsamesnius lobistinės veiklos kriterijus, kurie leistų apbibūdinti asmenų veiklą kaip lobistinę.
Pagal dabartinį įstatymą lobistinė veikla suprantama tik teisės aktų leidybos srityje. Tabako, alkoholio, maisto pramonės, energetikos, šilumos ir dujų ūkio, medicinos srities ir daugelių kitų atstovai visuomet ieškos būdų kaip įtakoti visą valstybės darbą (ne tik įstatymų ir poįstatyminių aktų priėmimą, bet ir viešųjų konkursų rezultatus, reguliuojamas kainas ir daugelį kitų dalykų). Vienintelis būdas kontroliuoti šią veiklą – valstybės reguliuojamo lobizmo sektoriaus atsiradimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-20
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.31 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasKauno skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lobizmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą