Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjunga (ES) (4)

Europos Sąjunga (ES) (4)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) kūrimosi istorija. Europos Sąjungos sutartis. Europos Sąjunga. Kas tai? Lietuvos integracija ir įstojimas į Europos Sąjungos (ES). Europos Sąjungos (ES) organai (įstaigos). Europos komisija (EK). Europos komisijos funkcijos. Europos komisijos galios. Komisijos santykiai su kitomis Europos Sąjungos (ES) institucijomis. Ministro taryba. Europos Parlamentas (EP). Europos parlamento įgaliojimai ir kompetencijos. Europos parlamento komitetai. Sprendimo priėmimo procesas. Europos investicijų bankas. Europos Sąjungos (ES) teismas. Audito rūmai. Funkcijos. Ombudsmenas. Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas. Regionų komitetas. Europos centrinis bankas. Europos Sąjungos institucijos. Išvados.

Ištrauka

1992 m. Vasario 7 d. Mastrichte pasirašius Europos Sąjungos sutartį , kuri įsigaliojo 1993 m. Lapkričio 1d., kai valstybės narės ją ratifikavo, buvo įkurta Europos Sąjunga (ES). Europos Sąjungos sutartyje nurodoma, kad ši sutartis yra nauja pakopa kuriant pačią glaudžiausią Europos žmonių sąjungą, kurioje piliečiai turi plačiausias teises dalyvauti priimant sprendimus.
Sąjungos tikslas - nuosekliai ir solidariai reguliuoti santykius tarp valstybių ir jų piliečių.
Europos Sąjungą sudaro 25 valstybių narės; jose gyvena apie 550 mln. žmonių. Tai didžiausia pasaulyje prekybos rinka.
Sąjunga savo tikslų siekia įgyvendindama bendrą žemės ūkio, žvejybos, transporto, aplinkos apsaugos, užsienio prekybos, konkurencijos, plėtros, regioninės energetikos ir muitų politiką. Ji taip pat koordinuoja tyrimų ir plėtotės, telekomunikacijų, valstybių narių ekonominės politikos programas, kurios užtikrintų ekonominį ir socialinį susitelkimą, ekonominę ir valiutų sąjungą.
Europos Sąjunga pritraukia vis dagiau narių, nes joje galioja šie principai :
ekonominio pagrindo principas, didinantis abipusę priklausomybę ir solidarumą;
įstatymo viršenybės principas, apibūdinamas privalomomis sutartimis, kurios aiškiai nustato Sąjungos institucijų uždavinius, jų kompetencijos ribas; ginčus reguliuoja Europos Teismas;
demokratiškų sprendimų priėmimų principas, kurį apibūdina kompromisai konsensas.
Būtent šis pragmatiškumo ir principų derinys leidžia Sąjungai įveikti dideles krizes ir kliūtis, išlaikyti identitetą,susitelkimą siekiant užsibrėžtų tikslų.
Didžiausi Europos Sąjungos laimėjimai yra tai, kad:
po šimtmečius trukusių ginkluotų konfliktų ji užtikrino ilgalaikę taiką;
siekdama savo tikslų demokratiškais susitarimais, išsaugo tautinį ar vietinį identitetą. Kiekvienas oficialus dokumentas turi būti išverstas į vienuolika oficialių kalbų, mažumų kalbos ir kultūros yra visokeriopai remiamos ir skatinamos.
Dabar rengimo Europos Sąjungos narystei strategija yra prioritetinė. Europos Komisija laikosi tokios nuostatos, kad ši strategija -rūpestingai parengtas veiksmų planas, užtikrinantis sėkmingą integraciją,-yra gyvybiškai tinkamam asocijuotų šalių pasirengimui stoti į Sąjungą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis48.09 KB
Autoriusrena
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaTelšių "Kranto" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajunga (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Telšių "Kranto" vidurinė mokykla
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą