Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimo samprata

Teisės pažeidimo samprata

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Teisės pažeidimo samprata. Teisės pažeidimo esmė, sąvoka, požymiai ir rūšys. Teisės pažeidimo sudėtis. Sankcijos taikymas teisinės atsakomybės institute. Teisės pažeidimo ir sankcijos taikymo sąveika. Išvados.

Ištrauka

Pasirinkau šią kursinio darbo temą norėdama pagilinti žinias šioje teisės teorijos srityje. Manau, kad mano pasirinkta tema bei tyrimo kryptis yra tikrai aktualūs tiek teisės teorijos moksle, tiek ir visuomenės gyvenime. Vienas svarbiausių žmonijos raidos etapų buvo bendruomenės sukūrimas. Jau pirmaisiais valstybės kūrimosi etapais žmogus turėjo savo pareigas ir buvo atsakingas už savo veiksmus, jeigu jie prieštaravo tų laikų papročiams bei taisyklėms. Tam, kad būtų lengviau reguliuoti visuomenės tarpusavio santykius, valstybė sukūrė naujas ar sankcionavo paprotines elgesio taisykles, kurių privalo laikytis visi visuomenės nariai. Sukurdama šias taisykles ir įtvirtindama norminiais aktais, ji taip pat įtvirtina ir atsakomybės už šių taisyklių nesilaikymą formas - šios atsakomybės formos palaipsniui nusistovėjo iki šių dienų teisinės atsakomybės formų. Atsiradus šioms formalioms elgesio taisyklėms, atsirado ir atsakomybė už jų nesilaikymą. Kiekvienas žmogus žino, kad atsižvelgiant į jo veiksmų pasekmes jis gali būti giriamas arba smerkiamas. Pastaruoju atveju jam taikomos atitinkamos poveikio priemonės, tai yra teisės (įstatymiškai įtvirtintų elgesio taisyklių) pažeidimas suponuoja atitinkamų sankcijų taikymą. Taigi kaip matome, tiek teisės pažeidimas kaip negatyvus reiškinys ir jo pagrindu veikiantis teisinės atsakomybės institutas, pasireiškiantis sankcijų taikymu yra svarbūs bei aktualūs tiek visuomenės gyvenime, tiek ir teisės teorijos moksle.
Visų mano temos srityje iškylančių problemų viename darbe išsamiai aptarti neįmanoma, todėl savo tyrimus apribojau tiksliai apibrėžtu tikslu.
Darbe siekiama susipažinti su teisės pažeidimo ir sankcijos sampratų teoriniu pagrindimu, atskleisti jų tarpusavio sąveiką ir priežastinį ryšį bei teisės pažeidimą nagrinėsim atsižvelgiant į santykį su teisine atsakomybe (sankcijų taikymą). Rašydamas darbą stengiausi akcentuoti teorinę šio teisinio reiškinio pusę.
Gilindamasis į temą ir ją nagrinėdamas naudojausi aprašomuoju, analizės, empiriniu, pokalbio, struktūriniu lyginamuoju ir sisteminiu metodais, taip pat naudojausi kitų tyrėjų pateiktais duomenimis. Darbe plačiausiai taikiau aprašomąjį, analizės ir struktūrinį lyginamąjį metodus. Jais remiantis atlikau teisės pažeidimo ir sankcijos sampratų, jų tarpusavio sąveikos tyrimą. Pokalbio metodas leido plačiau pažvelgti į nagrinėjamos temos aktualumą, praplėtė naudojamos literatūros kiekį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-23
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis19.67 KB
AutoriusVidas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimo samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą