Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas

Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas

  
 
 
12345
Aprašymas

Įvadas. Saugumo departamento veiklos teisiniai pagrindai. Saugumo departamento uždaviniai. Saugumo departamento funkcijos. Saugumo departamento struktūra. Išvados.

Ištrauka

Norint pradėti kalbėti apie Lietuvos Respublikos saugumo departamento paskirtį, veiklos teisinius pagrindus, uždavinius, funkcijas ir struktūrą pirma reikia bent trumpai susipažinti su jos bendrosiomis nuostatomis ir kita svarbia informacija. 1994 m. sausio 20 d. Valstybės saugumo departamento įstatymas Nr. I-380 reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento paskirtį, veiklos teisinius pagrindus, nustato uždavinius ir funkcijas, struktūrą, teises ir pareigas, finansavimą, darbuotojų socialines garantijas bei veiklos kontrolės būdus.
Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas yra Lietuvos Respublikos Seimui ir Respublikos Prezidentui atskaitinga valstybės institucija, kurios paskirtis - saugoti Lietuvos Respublikos suverenitetą ir jos konstitucinę santvarką.
Saugumo departamentas yra juridinis asmuo, turintis atsiskaitomąją sąskaitą Lietuvos banke ir antspaudą su Lietuvos valstybės herbu bei pavadinimu: "Lietuvos Respublika. Valstybės saugumo departamentas".
Saugumo departamento veikla grindžiama teisėtumo, žmogaus teisių ir laisvių gerbimo, viešumo ir konfidencialumo, vienvaldiškumo ir kolegialumo derinimo, atsiskaitomumo aukščiausiosioms Lietuvos Respublikos valdžios institucijoms principais.
Saugumo departamento veiklos teisiniai pagrindai apibrėžiami 1994 m. sausio 20 d. Valstybės saugumo departamento įstatymo Nr. I-380 trečiame straipsnyje "Saugumo departamento veiklos teisiniai pagrindai". Saugumo departamentas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, šiuo įstatymu, tarptautinėmis sutartimis ir susitarimais, Saugumo departamento statutu, kitais teisės aktais ir šio departamento norminiais aktais.
Saugumo departamento statutą tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
Saugumo departamento uždaviniai apibrėžiami 1994 m. sausio 20 d. Valstybės saugumo departamento įstatymo Nr. I-380 septintame straipsnyje "Saugumo departamento uždaviniai" Saugumo departamento uždaviniai yra išaiškinti veikas, keliančias grėsmę valstybės saugumui, jos suverenitetui, teritorijos neliečiamumui ir vientisumui, Lietuvos Respublikos Konstitucijos įtvirtintai valstybės santvarkai ir valdžiai, valstybės gynybinei ir ekonominei galiai, užkirsti kelią šioms veikoms, nustatyti priežastis, sąlygojančias šias veikas, bei įstatymų nustatyta tvarka imtis priemonių joms šalinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-03
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis7.78 KB
AutoriusRemigijus
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos valstybes saugumo departamentas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 3 puslapiai 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą