Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Teisingumo ministerijos uždaviniai ir funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Norint pradėti kalbėti apie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos uždavinius ir funkcijas visų pirma reikia bent trumpai susipažinti su jos bendrosiomis nuostatomis ir kita svarbia informacija. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. liepos 9 d. nutarimas Nr. 851 "Dėl Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos nuostatų patvirtinimo" pripažįsta netekusiais galios šiuos nutarimus: Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugsėjo 20 d. nutarimą Nr. 879 "Dėl Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos nuostatų patvirtinimo" ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. vasario 28 d. nutarimo Nr. 177 "Dėl kai kurių Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų pripažinimo netekusiais galios ir dalinio pakeitimo likvidavus Visuomenės informavimo priemonių valdybą prie Teisingumo ministerijos" 2 punktą.
Pati Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija apibrėžiama kaip Lietuvos Respublikos vykdomosios valdžios institucija, kuri vykdo įstatymuose ir kituose teisės aktuose įtvirtintas teisingumo srities valstybės valdymo funkcijas ir įgyvendina šioje srityje valstybės politiką. Teisingumo ministerija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais, taip pat šiais nuostatais, ministerijos darbo reglamentu.
Ministerijos veikla organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės aprobuotais, viešai paskelbtais strateginiais veiklos planais, rengiamais vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės programa, kuriai Lietuvos Respublikos Seimas pritaria, ir derinamais su Valstybės ilgalaikės raidos strategija.
Teisingumo ministerija yra viešasis juridinis asmuo, turintis sąskaitą banke ir antspaudą su Lietuvos valstybės herbu ir savo pavadinimu. Ministerijos buveinės adresas: Gedimino pr. 30/1, Vilnius, Lietuvos Respublika.
Teisingumo ministerija yra biudžetinė įstaiga, finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
Teisingimo ministerijos uždavinių ir funkcijų išmanymas svarbus ir neatskiriamas dalykas nuo teisės teorijos. Tačiau šių žinių nepakanka norint puikiai manipuliouti teisės žiniomis Teisingumo minisrujos aržvilgiu. Nepamaišytų žinoti ir Teisingumo ministerijos teises, darbo organizavimo tvarką, valstybės tarnautojų priėmimo tvarką, o įdomumo dėlei galima susipažinti ir su darbo užmokesčiu bei finansinės veiklos kontrole. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-03
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis10.11 KB
AutoriusRemigijus
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą