Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Valstybės ir teisės teorijos santykis

Valstybės ir teisės teorijos santykis

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Teisės samprata. Teisinė valstybė. Valstybės įtaka teisei. Teisės įtaka valstybei. Valstybės ir teisės santykis. Išvados, pasiūlymai.

Ištrauka

Teisės sampratos ir valstybės santykio klausimais Lietuvoje iki šiol vyksta aktyvios diskusijos. Nežiūrint į tai, kad pasikeitė šalies padėtis, Lietuvoje vis dar vyksta teisinė reforma. Keičiamas ne visos teisės sistemos pagrindas, bet formuojamas pats požiūris į jį. Teisės ir valstybės santykio klausimas nėra vien teorinis. Jo praktinės reikšmės esmė yra ta, ar valstybė yra susaistyta teisės, ar valstybei ir jos valdymo organams galioja visuomenei nustatyta tvarka, ar valstybė pajėgi savo nuožiūra šią tvarką keisti. Teisės ir valstybės santykio klausimas iš tiesų yra svarbus, kadangi "kai tenka kalbėti apie teisės pagrindinius klausimus, neišvengi nepalietęs visuomenės ir valstybės, o kai kalbi apie visuomenės ir valstybės pagrindinius klausimus, negali nepaliesti teisės".
Valstybės ir teisės santykis istoriškai keitėsi, o kartu ir požiūris į jį. Vyrauja nuomonė, kad valstybės ir teisės atsiradimas ir jų vystymosi eiga yra vientisas procesas. Taip pat yra svarstoma galimybė, kad teisė atsirado anksčiau už valstybę.
Teisė susiformuoja ten, kur vystosi prekybiniai santykiai, nuosavybės formos, o jų pasėkoje atsiskleidžia ir valdymo požymiai. Susidarius šiems kriterijams, gimsta valstybė ir įstatymas.
Valstybė iškyla tuomet, kai iškyla būtinybė teisines idėjas paversti teisės normomis, o pastarosiomis siekiant reguliuoti teisinius santykius.
Norint suprasti valstybės ir teisės santykį, reikia suvokti valstybės ir teisės sąvokas. Taigi, šio darbo užduotis yra plačiau išnagrinėti bei apibendrinti valstybės ir teisės sampratą, apžvelgti mūsų šalies kelią į šių sąvokų nustatymą. O tikslas būtų suformuoti valstybės ir teisės tarpusavio santykį.
Žmonių teisinė savimonė formavosi prieš kelis šimtmečius. Kiekvienas žmogus savo gimimu jau įprasmina teisę, kadangi jis turi teisę gyventi. Kiekviena teisė kyla iš valstybės, kadangi ją kuria valdžios organai. Kadangi teisė yra kiekvienos šalies privati nuosavybė, ji yra skirtinga kiekvienam regione ir saugoma. Juk labai svarbu išsaugoti savo teises. Teisę dar galėčiau apibūdinti kaip "valdžioje esančių politinių jėgų valstybinės valios" išraišką. Taip pat teisė, tarsi įprasmindama savo reikšmę, reguliuoja visuomeninius santykius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-10
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.9 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes ir teises teorijos santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą