Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Arbitražo teismas

Arbitražo teismas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Arbitražas. Teismų kompetencijos sąvoka. Arbitražo samprata. Arbitražo požymiai. Tarptautinio komercinio arbitražo ypatumai ir bruožai. Arbitražinio ir civilinio proceso santykis. Arbitražinio ir civilinio proceso panašumai ir skirtumai. Arbitražo privalumai ir trūkumai. Arbitražo rūšys. Arbitražo formavimo tvarka ir principai. Arbitrų skaičius. Arbitrų skyrimo tvarka ir jiems keliami reikalavimai. Išvados.

Ištrauka

Visuomenės gyvenime nuolat vyksta įvairūs ekonominiai, socialiniai, kultūriniai ir kt. pokyčiai, keičiasi ir pati teisė, požiūris į ją. Sparčiai augant civilizacijai, ekonomikai, žmonės ieško civilizuotų būdų savo pažeistoms teisėms apginti. Tai patvirtina faktas, kad vis daugėja civilinių bylų ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Dėl spartaus bylų daugėjimo teismuose vis ilgėja bylinėjimosi laikas, o kartais ir ginčų sprendimo kokybė ir efektyvumas nukenčia. Esant rinkos ekonomikai, verslo subjektų konkurencijai ir sparčiam vystimuisi, toks uždelstas teisių gynimo būdas gali būti neefektyvus, nes įmanomi atvejai, kai bus ilgam apribotos subjektų tam tikros teisės pvz. kaip laikinoji apsaugos priemonė areštuotas turtas ar pan. Verslo subjektams tai gali reikšti jų ekonominės veiklos pabaigą.
Taigi, kaip alternatyva tokiam uždelstam teisminiam ginčo sprendimui yra numatytas teisės sistemoje (tiek tarptautinėje, tiek nacionalinėje) kitas teisėtas ginčo sprendimo būdas- arbitražas. Būtent jis ir yra mūsų kursinio darbo objektas. Dėl supaprastinto ginčų nagrinėjimo tvarkos, galimybės šalims nustatyti savo procesines teises ir pareigas, taip pat pasirinkti taikomą materialinę teisę, manoma, kad arbitraže komercinis ginčas gali būti išspręstas greitai ir efektyviai. Kad geriau atskleistume arbitražo esmę, pabandysime jį palyginti su teisminiu komercinių ginčų nagrinėjimu, nurodyti jo trūkumus ir privalumus, taip pat esminius bruožus.
Šios temos aktualumą Lietuvoje atspindi ir tai, kad visai neseniai, 2005 m. balandžio 9 d. Lietuvoje susibūrė Arbitražo asociacija. Jos tikslai : propaguoti ir populiarinti arbitražą, siekti plataus arbitražo ir tarpininkavimo priemonių taikymo sprendžiant komercinius ginčus, telkti arbitražo specialistus bei kelti jų kvalifikaciją, konsultuoti ūkio subjektus, pageidaujančius spręsti komercinius ginčus ne teismo būdu. Ši asociacija turėtų padėti verslininkams pigiau, operatyviau spręsti komercinius ginčus.
Taigi, Lietuvoje šios temos aktualumą lemia tai, kad verslininkai čia dar per mažai žino apie galimybes efektyviai išsrpęsti komercinius ginčus ne teismine tvarka, ir todėl praranda daug laiko ir pinigų. Tai iš esmės ir nulėmė, kad mes pasirinkom nagrinėti šią temą . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis62.8 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Arbitrazo teismas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą