Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Pinigų plovimas

Pinigų plovimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Pinigų plovimo atsiradimo istorinė apžvalga. Pinigų plovimo samprata. Pinigų plovimo kriminalizacija. Ofšorinių kompanijų vaidmuo pinigų plovime. Ofšorinės kompanijos istorija. Ofšorinių kompanijų požymiai. Idealių ofšorinių jurisdikcijų požymiai. Pinigų plovimo kriminalistinė charakteristika ir būdai.

Ištrauka

Dar visai neseniai nusikalstamu būdu įgytų pinigų ir nuosavybės plovimo faktas, Vakaruose nebuvo laikomas nusikaltimu. Tradiciškai baudžiamumas buvo nukreiptas į nusikaltimus, kuriais tie pinigai ar turtas buvo gaunami.
Paskutiniu metu ši nuostata radikaliai keičiasi: nuo 1986m. JAV ir kitose valstybėse pastebima tendencija: pirma, kriminalizuoti patį pinigų plovimo faktą, nepriklausomai nuo nusikaltimo, kuris sąlygojo pinigų atsiradimą, antra, naudoti konfiskaciją, kaip bausmę už pinigų plovimą.
Nors pinigų plovimas, kaip nusikaltimas buvo pradėtas nagrinėti palyginti neseniai, iš tikro pinigų plovimas turi labai sena istoriją. Užsienio tyrinėtojai – istorikai atseka šiuolaikinių pinigų plovimo būdų ryšį su nusižengimais buvusiais dar viduramžiais. Kadangi katalikų bažnyčia draudė kreditavimo veiklą, vertino ją ne tik kaip nusikaltimą, bet kaip mirtiną nuodėmę. Pirkliai ir kreditoriai, kad nuslėpti gautus procentus už suteiktas paskolas, naudojo įvairius būdus slepiant ir plaunat pinigus, kurie beveik nesiskiria nuo šiuolaikinių. Apgavystė buvo pasiekiama keliais būdais. Pavyzdžiui, pardavėjai susitardavo dirbtinai padidinti keitimo kursą, kad padengtų procentą, teigdami, kad procentas už mokėjimus yra speciali premija, skirta kompensuoti riziką arba mokestis už pavėluotą mokėjimą. Šiuo atveju tas, kas duodavo ir tas, kas gaudavo pinigus, susitardavo, dėl sąmoningo pinigų išmokėjimo termino praleidimo. Arba, gaunami už paskolas procentai, buvo kaip pelnas, tam buvo naudojami būdai panašūs į šiuolaikinių "kriauklinių" kompanijų (tariamos komercinės kompanijos, kurios iš tikrųjų neužsiiminėja jokia komercija) sukūrimą. Būdavo ir taip, kad pinigai buvo skolinami, o vėliau buvo susigrąžinami jau kartu su pelnu, o ne kaip su paskolos procentu, nors iš tikrųjų jokio pelno nebūdavo. Visi šie būdai skirti bažnyčiai apgauti, turi savo analogus šiuolaikinėse "nešvarių" pinigų plovimo technologijose.
Pinigų plovimas atsirado JAV 1920m., kai gatvių nusikaltėlių grupuotės pradėjo ieškoti išoriškai teisėto pateisinimo piniginėms lėšoms gautoms iš reketo. Priežastys, dėl kurių tai buvo daroma, įvairios: paslėpti savo pajamas nuo policijos, išvengti pavydžių konkurentų dėmesio, dažnai pavojingo gyvybei, arba išvengti galimos atsakomybės už mokesčių vengimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-29
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.81 KB
AutoriusEgidijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2002 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu plovimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą