Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Kriminologija. Kriminologiniai duomenys

Kriminologija. Kriminologiniai duomenys

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Kriminologiniai duomenys, jų gavimo būdai. Stebėjimas. Kriminologinė statistika. Išvados.

Ištrauka

Kriminologija- tai pozityvus, integruojantis mokslas apie nusikalstamumą. Jos tikslas- suteikti žinių apie nusikalstamumą apskritai, jo struktūrą, dinamiką, priežastis. Tačiau mums reikalingos ne bet kokios, o "kokybiškos" žinios. Kriminologija, kaip ir kiti mokslai, siekia nustatyti tiesą apie savo objektą- nusikalstamumą ir visuomenės reakcijas į jį, ji taip pat tyrinėja tikrovę- renka duomenis apie tikrovę ir jais remdamasi daro išvadas apie ją. Taigi galime teigti, kad kriminologija- tai tam tikrų žinių visuma.
Nagrinėjant šią temą svarbu teisingai suprasti terminus naudojamus jos pavadinime. Šiuo atveju tai yra žodis "empirinis". Tarptautinių žodžių žodynas nurodo, kad empirinis reiškia patirtinis, susijęs su patyrimu. Šiuo atveju patirtinis pažinimas- tai pažinimas, pasitenkinantis mokslinių faktų konstatavimu.
Tyrinėjimų kryptis kriminologijoje- nusikalstamumo ir nusikaltėlių tyrinėjimo metodologijos, metodų ir technikos tobulinimas. "Vienas pagrindinių kriminologinio tyrimo aspektų- tai informacijos kaupimas ir apdorojimas. Informacijos sąvoka (lot. Informatio- išaiškinimas, pranešimas) yra daugiareikšmė. Įvairūs mokslai, vartojantys šią sąvoką, jos esmę supranta skirtingai. Kriminologijai geriausiai tinka ta informacijos samprata, kuri įprasta valdymo teorijoje. Ši teorija informaciją vertina kaip žinias arba pranešimus, kuriais tiesiogiai naudojamasi orientuojantis situacijoje, atliekant aktyvius veiksmus, renkantis valdymo sprendimus. Kitaip tariant, kriminologija, kaip ir valdymo teorija, informaciją traktuoja kaip tam tikrą praktinės veiklos instrumentą".
Kriminologija tiria tam tikrus objektus. Šie objektai- tai nusikalstamumas apskritai kaip tam tikras socialinis reiškinys, atskiros jo rūšys ar tam tikros jų grupės, bei atskiri nusikaltimai ir nusikaltėliai. Tiriant kriminologijoje naudojami įvairūs metodai. Tai- dokumentų analizė, oficialioji statistika, apklausa, anketavimas, stebėjimas, eksperimentas, tyrimo išvadų metaanalizė. Šie metodai yra taikomi ir kitose mokslo šakose- sociologijoje, ekonomikoje, psichologijoje.
"Vadovaudamiesi tuo pačiu principu galėtumėme skirti ir duomenis, kurie gaunami taikant tuos metodus. Tačiau ir tie mokslai nedaug tesiskiria pagal tai, kokius metodus jie taiko. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-08-29
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis12.58 KB
AutoriusAlvydas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasPetravičius
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEdukologijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kriminologija. Kriminologiniai duomenys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Petravičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą