Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Normos ir taisyklės kaip visuomenės sąrangą garantuojantys veiksniai

Normos ir taisyklės kaip visuomenės sąrangą garantuojantys veiksniai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Normų ir taisyklių atsiradimo poreikis. Normos ir taisyklės, kaip visuomenės sąrangą garantuojantys veiksniai. Išvados.

Ištrauka

Referate "Normos ir taisyklės, kaip visuomenės sąrangą garantuojantys veiksniai" nagrinėjamas vienas iš svarbiausių kiekvienoje pagal tam tikrą tvarką gyvenančioje visuomenėje egzistuojančių elementų – taisyklė.
Tiek taisyklę, tiek normą galima apibūdinti panašiai – tai tam tikras elgesio modelis, pavyzdys, standartas. Jų atsiradimas galimas tik žmonių grupėje, susijusioje tam tikrais ryšiais (visuomenėje), todėl tokios grupės kontekste taisyklės ir aptariamos. Šio darbo pradžioje bandoma užbėgant už akių trumpai perteikti įsivaizdavimą, kodėl žmonėms reikėjo taisyklių ir normų. Pačiame darbe analizuojama, kaip susijusios taisyklės ir visuomenė, kaip jos viena kitą įtakoja ir kokios to pasekmės. Pabaigoje pateikiamos išvados, padarytos darbo rašymo eigoje.
Kiekvienoje visuomenėje turi egzistuoti tvarka, ir dažnai ji egzistuoja net nekurta. F.Hayek’as ją vadina "spontanine tvarka" . Tas socialiniame gyvenime egzistuojantis nuoseklumas ir pastovumas yra akivaizdus reiškinys. Jeigu jo nebūtų, nė vienas individas negalėtų tvarkyti jokių savo reikalų ar net patenkinti savo elementariausius poreikius. Gyvendami visuomenėje ir priklausydami nuo įvairiausių bendradarbiavimo su kitais formų, tenkindami savo poreikius žmonės suvokia, kad jų interesų realizavimo galimybės labai priklauso nuo to, ar jų lūkesčiai atitinka kitų žmonių realų elgesį, kuriuo jie grindžia savo interesų realizavimą. Toks ketinimų ir lūkesčių atitikimas, nulemiantis skirtingų individų veiksmus, ir yra forma, kuria tvarka reiškiasi visuomenės gyvenime.
Visas bendras žmonių gyvenimas yra lydimas sugebėjimo prisitaikyti prie kintančių aplinkos sąlygų. Žmonės privalo taikytis prie visko, pradedant gamtos sąlygomis, baigiant kartu gyvenančiais kitais žmonėmis. Dar prieš pradėdami mąstyti ir suvokti žmonės jau veikė ne bet kaip, o tam tikru būdu (ko gero, jau tuomet buvo tam tikrų spontaninės tvarkos užuomazgų). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-13
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.38 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasDr. J.Gumbis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Normos ir taisykles kaip visuomenes saranga garantuojantys veiksniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas
  • Dr. J.Gumbis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą