Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimai elektroninėje erdvėje ir jų prevencija (2)

Teisės pažeidimai elektroninėje erdvėje ir jų prevencija (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Kompiuteriniai nusikaltimai. Civiliniai deliktai elektroninėje erdvėje. Kompiuterinių nusikaltimų prevencijos priemonės. Išvados.

Ištrauka

Darbo tema – teisės pažeidimai elektroninėje erdvėje ir jų prevencija pasižymi ypatingu aktualumu šiandieną. Visų pirma, šis aktualumas gali būti siejamas su apskritai padidintu dėmesiu kompiuteriniuose nusikaltimuose šiandieninėje visuomenėje, nes kaip žinia, šie nusikaltimai padaro didelę žalą arba sukelia pavojų padaryti žalą visuomeniniams santykiams, saugant, vartojant ir platinant kompiuterinę informaciją.
Šiame darbe bandysiu atskleisti kas yra kompiuterinis nusikaltimas, kokias pagrindines žmogaus teises ir laisves jis gali pažeisti, taip pat kaip kompiuteriniai nusikaltimai klasifikuojami, jų reglamentavimas Lietuvoje ir užsienyje ir galimos prevencijos priemonės.
Vienas pagrindinių šio darbo šaltinių yra R. Petrausko ir D. Štitilio knyga "Kompiuteriniai nusikaltimai ir jų prevencija", taip pat rėmiausi ir kitais šaltiniais
Šiandien greta tradicinių nusikaltimų atsiranda ir naujų, susijusių su šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis ir naujais mokslo laimėjimais. Šiuo metu sparčiai besivystančios informacinės technologijos taikomos praktiškai visose žmonijos veiklos srityse. Paskutinius dešimtmečius daugybė finansinės, karinės ir kitokios informacijos, specifiniai biznio duomenys ir netgi informacija apie asmeninius ryšius yra saugoma kompiuteriuose ir perduodama kompiuterių tinklais. Bankai kompiuterių tinklais per dieną perveda trilijonus dolerių. Visa ši perduodama informacija nėra patikimai apsaugota nuo pasikėsinimų. Taigi sparčiai plėtojantis informacinėms technologijoms, atsirado ir nemažą žalą padaro naujo tipo nusikaltimai naudojant kompiuterius ir kompiuterių tinklus.
Pažymėtina, kad terminas "kompiuterinis nusikaltimas" lietuviškai vartojamas tik de facto, tačiau nėra įteisintas de jure, nes nėra įvardintas Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse.
Su kompiuteriais susiję nusikaltimai yra nauja ir palyginti mažai tyrinėta sritis. Nei užsienio šalyse nei Lietuvoje dar nėra galutinai nusistovėję šio tipo nusikaltimus apibrėžiantys terminai. Tokiais nusikaltimais galima laikyti visas tyčines veikas, vienaip ar kitaip susijusias su kompiuteriais, kai nukentėjęs asmuo patyrė žalą, o nusikaltimo subjektas turėjo iš to naudos.
Svarbu yra tai, kad oficialioji teisėsaugos organų statistika neatspindi tikros padėties susijusios su kompiuteriniais nusikaltimais.
Baudžiamojoje teisėje egzistuoja kompiuterinio nusikaltimo apibrėžimo problema. Nusikaltimas pakeičia, nutraukia konkrečius visuomeninius santykius, saugomus baudžiamosios teisės normų. Iš daugelio visuomeninių santykių išskiriamas tas visuomeninis santykis nusikaltimo objektui nustatyti, kuris yra ginamas pagal baudžiamosios teisės normą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-08-18
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.01 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimai elektronineje erdveje ir ju prevencija 2 [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą