Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos teisės integracija į Europos Sąjungos (ES) teisę

Lietuvos teisės integracija į Europos Sąjungos (ES) teisę

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Vieningos Europos idėja. Hagos kongresas. Europos taryba. Lietuva po nepriklausomybės atkūrimo. Derybos dėl Europos Sutarties. Nacionalinės teisės ir tarptautinės teisės santykis. Būdai, kurių pagalba tarptautinės sutartys gali būti įtrauktos į nacionalinės teisės sistemą. "Baltoji knyga". Bendras reikalavimas nacionalinę teisę derinti su Europos Sąjungos (ES) teise. Viešieji pirkimai. Intelektualinė ir pramoninė nuosavybė. Įmonių teisė. Bankininkystė. Vertybiniai popieriai. Konkurencijos įstatymo projektas. Lietuvos Vyriausybės nutarimas dėl valstybinės pagalbos kontrolės. Teisės aktų vienodinimas. Aplinkosauga. Išvados.

Ištrauka

Vieningos Europos idėja turi gilias istorines šaknis. Jų galima aptikti Erasmuso raštuose ir Romos imperijos laikų dvasioje, kuri vėliau įkvėpdavo intelektualus ir generolus. Nors menų ir literatūros dėka Europoje buvo jaučiamas kultūrinis bendrumas, tačiau nei karinis užkariavimas, nei utopinės mintys negalėjo įgyvendinti vieningos Europos idėjos.
Po antrojo pasaulinio karo, vykusio 1939 – 1945 metais, Europos valstybės turėjo bendrą interesą – atstatyti nuniokotą kontinentą. Ilgus amžius prieš tai vykusių vietinių ir regioninių konfliktų skaudūs padariniai Europos tautas skatino ieškoti naujų sprendimų, skirtingų nei diskredituotosios sistemos, kuriose kiekviena nacionalinė valstybė veikė atskirai. Pokario situacija buvo palanki tam, kad visuomenėje plistų požiūris, jog Europa turi eiti integracijos keliu. Tačiau šios vizijos siekiai labai greitai susidūrė su politinės realybės kliūtimis. Pasibaigus karui 1945 metais kontinentas tapo padalytas į du politinės galios blokus, ir greitai tapo akivaizdu, jog Europos integracijos planai bent iš pradžių gali apimti tik Vakarų Europą. Rytinė Europos dalis pateko Sovietų Sąjungos viešpatavimo įtakon , iš kurios ėmė vaduotis 1980 metų pabaigoje.
Hagoje 1948 metų gegužės mėnesį įvykusiame Europos kongrese susirinko Europos judėjimų ir jų filialų atstovai; pirmininkavo seras Winstonas Čerčilis. Dėl to kitais metais Jungtinė karalystė, Prancūzija, Belgija, Olandija ir Liuksemburgas įkūrė Europos Tarybą.
Europos Tarybos institucijos yra: parlamentinė asamblėja, sudaryta iš valstybių narių parlamentų atstovų, ministrų komitetas ir sekretoriatas. Jos nuolatinė būstinė yra Strasbūre. Taryba buvo įsteigta tam, kad "būtų pasiekta didesnė vienybė tarp jos narių siekiant apsaugoti ir realizuoti tuos idealus ir principus, kurie yra jų bendras palikimas ir kurie skatina jų ekonominį bei socialinį progresą".
ET buvo įkurta kaip tarpvyriausybinė organizacija, veikianti pagal tradicines tarptautinės teisės nuostatas. Tačiau jos rėmuose buvo priimta nemažai konvencijų, kurios Europos mastu įtvirtino bendrus standartus – iš jų ypač reikėtų išskirti 1950 metų Europos žmogaus teisių konvenciją. Kalbant apie Europos žmogaus teisių konvenciją, Europos Taryba tapo vienintelė organizacija, kurioje 1948 metais Jungtinių Tautų Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos bendri principai buvo sėkmingai transformuoti į teisinio pobūdžio įsipareigojimus ir sukurta tarptautinių teisinių garantijų žmogaus teisėms užtikrinti efektyvi sistema. Per pastaruosius keletą metų Europos žmogaus teisių konvencijos pasirašymas ir ratifikavimas yra sąlyga tapti Europos Tarybos nare. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-04
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis26.76 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word tarptautine [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą