Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė jūrų teisė

Tarptautinė jūrų teisė

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Tarptautinės jūrų teisės dalykas, teisės šaltiniai. Vidaus vandenys. Teritorinė jūra. Taikaus plaukiojimo teisė. Pakrantės valstybės teisės teritorinėje jūroje. Teritorinės jūros plotis. Gretutinė zona. Atviroji jūra. Veiksmai laivų atžvilgiu atviroje jūroje. Nacionalinių teismų jurisdikcija atviroje jūroje įvykdytiems nusikaltimams. Kontinentinis šelfas. Giliavandenis jūros dugnas. Jūros sienos.

Ištrauka

Pasaulinis vandenynas, užimantis du trečdalius Žemės rutulio, vaidina vis didesnį vaidmenį valstybių gyvenime. Naudodamiesi vandenynu valstybės sueina į įvairius santykius, kurie reglamentuojami tarptautinės teisės normų.
Iki XX amžiaus vidurio tarptautinė jūrų teisė iš esmės buvo paprotinė, ir tik XX amžiaus pabaigoje jūrų teisė tapo viena iš labiausiai kodifikuotų tarptautinės teisės šakų. Pažymėtina, kad tarptautinės jūrų teisės istorijos laikotarpius atitinka tarptautinės teisės istorijos laikotarpiai. Atsižvelgiant į tai, tarybiniai mokslininkai buvo išskyrę tokius jūrų teisės vystymosi laikotarpius:
1. vergvaldinės visuomenės tarptautinė jūrų teisė (XV a. pr. m. e. – V mūsų eros a.);
2. feodalizmo laikotarpio tarptautinė jūrų teisė (VI – XV a.);
3. perėjimo į kapitalizmą laikotarpio tarptautinė jūrų teisė (XVI – XVIII a.);
4. naujo laikotarpio tarptautinė jūrų teisė (1789 – 1917 m.);
5. tarptautinė jūrų teisė nuo 1917 m. iki šių dienų.
Ši tarptautinės jūrų teisės raidos laikotarpių klasifikacija atitiko vyraujančios tarybinės ideologijos pripažintą klasinės visuomenės raidos schemą.
1958 m. JTO iniciatyva buvo parengtos ir priimtos keturios Ženevos jūrų teisės konvencijos – Konvencija dėl atvirosios jūros, Konvencija dėl kontinentinio šelfo, Konvencija dėl teritorinės jūros ir gretutinės zonos, Konvencija dėl žvejybos ir atvirosios jūros gyvųjų išteklių apsaugos. Ilgą laiką šios konvencijos ir sudarė tarptautinės jūrų teisės pagrindą. 1982 m. gruodžio 10 d. per 150 valstybių pasirašė JTO jūrų teisės konvenciją – universalią tarptautinės teisės sutartį, kuri iš esmės sureguliavo pagrindinius pasaulinio vandenyno erdvių režimo klausimus. Ši Konvencija įsigaliojo 1995 m. lapkričio 16 d.
Lietuva – jūros valstybė. Klaipėdos uostas – svarbus Baltijos regiono transporto centras. Šie du veiksniai rodo, kad Lietuvos Respublika neišvengiamai susiduria su jūrų teisės problemomis. Lietuvos Respublika ratifikavo tik vieną iš 1958 m. Ženevos jūrų teisės konvencijų – Konvenciją dėl teritorinės jūros ir gretutinės zonos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-11
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis25.06 KB
AutoriusZIVILE
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaRadviliškio Lizdeikos gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine juru teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Radviliškio Lizdeikos gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą