Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Ieškinio senaties terminas

Ieškinio senaties terminas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Terminas. Termino pradžia. Termino pabaiga. Termino teisinė reikšmė. Ieškinio senatis. Ieškinio senaties taikymas. Ieškinio senaties terminai. Ieškinio senaties termino pradžia. Ieškinio senaties termino sustabdymas. Ieškinio senaties termino nutraukimas. Ieškinio senaties termino pabaigos teisinės pasekmės. Ieškinio senaties taikymas papildomiems reikalavimams. Išvados.

Ištrauka

Neretai civilinių teisinių santykių atsiradimas, pasikeitimas ar nutrūkimas yra siejamas su terminu. Laiko tėkmė yra objektyvus procesas. Todėl teisė gali nustatyti tik konkretų laiko tarpą, jo pradžią bei pabaigą, tačiau žmogus teisės normų pagalba laiko negali nei sustabdyti, nei sulėtinti, nei pagreitinti. Tad terminas yra laikytinas juridiniu faktu, kuris atsiranda arba išnyksta be žmogaus valios, t.y. įvykiu.
Terminu civilinėje teisėje laikomas laiko tarpas, su kuriuo civiliniai įstatymai sieja tam tikrus teisinius padarinius. Taigi teisiniu požiūriu terminas yra juridinis faktas, su kuriuo įstatymas sieja tam tikrų teisių ir pareigų atsiradimą, pasikeitimą.
Įstatymų nustatytas laiko tarpas (terminas), per kurį asmuo gali apginti savo pažeistas teises pareikšdamas ieškinį ar pasibaigimą vadinamas ieškinio senatimi.
Taigi, šios sąvokos civilinėje teisėje atlieka labai svarbų vaidmenį, nes jos yra pažeistų teisių įrodymas ir atsiradimo pagrindas.
Šiame darbe aš mėginau atskleisti kas yra terminas ir ieškinio senatis, termino pradžią, pabaigą, kaip skaičiuojami terminai, termino teisinę reikšmę, ieškinio senaties terminus, ieškinio senaties taikymus, ieškinio senaties pradžią, pabaigą, ieškinio senaties sustabdymą ir nutraukimą, ieškinio senaties teisines pasekmes ir kitus šių sąvokų ypatumus.
Terminas – tai laiko tarpas, su kuriuo civiliniai įstatymai sieja tam tikrus teisinius padarinius. Taigi teisiniu požiūriu terminas yra juridinis faktas, su kuriuo įstatymas sieja tam tikrų teisių ir pareigų atsiradimą, pasikeitimą ar pasibaigimą. Pavyzdžiui, fizinis asmuo, sulaukęs 18 metų, įgijo visišką civilinį teistumą.
Įstatymų ar sandorių nustatytas arba teismo paskiriamas terminas nurodomas kalendorine data. Terminai gali būti atnaujinamieji, įgyjamieji ir naikinamieji. Taigi yra įvardijama, kas gali nustatyti ar paskirti terminus, taip pat pateikiami terminų nurodymo būdai kalendoriniais laikotarpiais. Kalendoriniai terminai taikomi dažniausiai. Civilinio teisinio santykio subjektai negali keisti teismo ir įstatymo nustatytų terminų, jeigu įstatymas nenumato ko kito. Jie gali keisti tik sandorių nustatytus terminus, jeigu šito nedraudžia imperatyvios teisės normos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-11
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis21.76 KB
AutoriusZIVILE
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaRadviliškio Lizdeikos gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ieskinio senaties terminas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Radviliškio Lizdeikos gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą