Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Nusikaltimo sudėties rūšys: pagrindinė, kvalifikuota ir privilegijuota nusikaltimo sudėtys

Nusikaltimo sudėties rūšys: pagrindinė, kvalifikuota ir privilegijuota nusikaltimo sudėtys

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Nusikaltimo sudėties struktūra. Nusikaltimo sudėčių klasifikavimas. Nusikaltimo sudėties samprata ir reikšmė. Privilegijuota nusikaltimo sudėtis. Kvalifikuota nusikaltimo sudėtimi. Pagrindinės nusikaltimų sudėtys. Išvados.

Ištrauka

Tema nusikaltimo sudėtis yra įdomi ta prasme, kad visa teisėsaugos sistema su ja susiduria, pradedant eiliniu policininku, kuris pirmas įvertina veiką, baigiant teisėju, kuris turi priimti galutinį sprendimą.
Kadangi pati nusikaltimo sudėtis yra mokslinė abstrakcija todėl daugiausia nuomonių ta tema yra išsakyta baudžiamosios teisės teoretikų. Nagrinėdamas temą susidūriau su keletu problemų, aktualiausia kurių tai labai siaurai išnagrinėtos tokios nusikaltimų rūšys kaip pagrindinė, kvalifikuota ir privilegijuota, kaip beje ir kitos nusikaltimo rūšys. Tiek Lietuvos tiek Rusios autoriai daugiau dėmesio skiria nusikaltimo požymių analizei, o patį sudėčių klasifikavimą apžvelgia siauriau.
Tarp baudžiamosios teisės teoretikų didelių ginčų analizuojama tema nėra, tik šiek tiek skiriasi Lietuvos ir Rusijos baudžiamosios teisės teorijos autorių nuomonės, mat Rusijos autoriai nusikaltimo sudėtis suskirsto kiek smulkiau.
Darbo uždaviniai. Susipažinti su esama literatūra, pateikti autorių nuomones nagrinėjama tema, išskirti svarbiausiais sąvokas vartojamas šiame baudžiamosios teisės institute.
Darbo tikslai. Palyginti Lietuvos baudžiamosios teisės teorijos autorių ir užsienio baudžiamosios teisės teorijos autorių nuomones nagrinėjama tema, ar nuomonės kategoriškai skiriasi. Taip pat atskleisti pačios nusikaltimo sudėties svarbą baudžiamojoje teisėje.
Manau, kad ši mano nagrinėjama tema yra nors ir siaurai tačiau pakankamai išnagrinėta ir pateikta tiek Lietuvos tiek užsienio baudžiamosios teisės literatūroje, kuria ir rėmiausi rašydamas šį rašto darbą.
Nusikaltimo sudėtis lot. yra "corpus delicti " ir nuo apytikriai 16 a. turėjo procesinę reikšmę kaip pakankamas bylos tyrimo teisme pagrindas esant pakankamai įrodymų , kad asmens veikoje yra nusikaltimo požymių.
Iš visų žinomų baudžiamųjų kodeksų, faktiškai tik VFR BK yra norma į kurią įtraukta nusikaltimo sudėties sąvoka. Kodeksai kurie buvo priimti 20 a. –Prancūzijos BK 1992 m., Ispanijos BK 1995 m., Austrijos BK 1975 m., Šveicarijos BK 1937 m., nenaudoja termino " nusikaltimo sudėtis", nežinomas jis ir anglosaksų teisės sistemoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-11
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.18 KB
AutoriusRolandas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo sudeties rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą