Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės socialinė paskirtis ir funkcijos

Teisės socialinė paskirtis ir funkcijos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Teisės socialinė paskirtis. Teisės sampratų kaitos priklausomybė nuo socialinės paskirties. Žmogaus teisė kaip pozityvios teisės socialinės paskirties objektas. "Žmogaus teisės" teisnumo ir subjektinės teisės požiūriu. Teisnumo ir subjektinės teisės lygmenų sutapimas. Žmogaus orumas ir teisė į orumą. Juridinė žmogaus teisių samprata. Teisės funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Žodis teisė reiškia žmonių santykių teisingumo sistemą, o žodis socialinis [lot. socialis] , visuomenės, visuomeninis. Taigi galima teigti, kad teisė turi tarnauti visuomenei (nepozyvistinė teisės samprata – "teisė" reiškia "žmogaus teises" ), todėl teisės socialinė paskirtis – tai tikslas dėl kurio teisė ir yra kuriama,"Teisės socialinė paskirtis – saugoti ir ginti žmogaus teises ir laisves". Negalima pamiršti, kad teisė nėra nekintanti, ji prisitaiko kiekvienam laikotarpiui priklausomai nuo socialinių, ekonominių permainų, taip pat adaptuojama priklausomai nuo žmonių teisės sampratos pokyčių. Todėl ir teisės paskirtis tinkamai įtvirtinti žmonių poreikius ir valią.
Pilietinė teisės paskirtis – vienodai gerai apsaugoti ir ginti visų visuomenės narių teises ir laisves, užtikrinti jų saugumą ir tvarkos stabilumą.
Socialinės teisės raidos stadijos – klasinė ir bendranacionalinė (demokratinė):
Klasinė – tai tam tikrų socialinių grupių, kurios iš visuomenės išsiskirdavo savo materialia padėtimi, ar būdavo aukštesnio sluoksnio, rango, turėjo geresnę padėtį visuomenėje į jų interesus buvo atsižvelgiama labiau nei į paprasto žmogaus. Galima sakyti, jog jei tu turėjai mažiau, tai ir teisė tavęs negindavo tinkamai.
Bendranacionalinė – šis raidos etapas dar vadinamas demokratiniu, nes atsižvelgiama į visų visuomenės grupių interesus nepaisant žmogaus užimamos padėties visuomenėje. Teisė tarnauja žmogui.
Teisės sampratų kaitos priklausomybė nuo socialinės paskirties. Ši teisės samprata yra etatistinė, ji negali remtis jokia kita metodologija, kaip tik teisiniu pozityvizmu. Todėl valstybės prievarta garantuoja šias teises, t.y. kokias ji taisykles nustato, tokia ir būna teisė. Teisė apibrėžta objektinės teisės pirmumu, tai bet kokia privaloma taisyklė, garantuota valstybės prievarta.
Žmogaus teisė kaip pozityvios teisės socialinės pakirties objektas. Gimęs žmogus jau turi savo teises, valstybė jį gina atsižvelgiant į reglamentuotus įstatymus, tuo norima pasakyti, kad teisės nei įgijamos, nei paveldimos, jas "atsineša" ir kūdikis. Taigi valstybės paskirtis yra ginti šias teises. Tai, kad žmogaus teisės turi būti taisyklingai suformuluotos, užrašytos konstitucijoje ir kituose svarbiuose dokumentuose ir idėją apie žmogaus pagrindines teises, kurias jie įgija nuo pat pradžių išplėtojo XVII a. anglų filosofas Dž. Lokas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis24.44 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises socialine paskirtis ir funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą