Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) teisės sistema

Europos Sąjungos (ES) teisės sistema

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Kompetencijų sąrašas. Įvadas. Bendrijos teisė. Principai ir apibrėžimas. Šaltinai, bruožai. Acquis communautaire. Bendrijos teisės tiesioginis galiojimas ir viršenybė. Bendrijų sutartys. Paryžiaus sutartis. Romos sutartys. EEB steigimo sutartis. Euratomo steigimo sutartis. Susijungimo sutartis. Suvestinis Europos aktas. Mastrichto sutartis. Amsterdamo sutartis. Bendrijos teisės normų leidyba. Institucijų teisės aktai. Direktyvos. Reglamentas. Sprendimas. Nuomonės. Rekomendacija. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

"Gerbiamieji ponai,

Tai jau nebe tušti žodžiai, o žingsnis, drąsus, produktyvus žingsnis. Prancūzija žengė šį žingsnį vardan taikos. Kad taika iš tiesų būtų reali, pirmiausia reikia, kad būtų Europa. Praėjus penkeriems metams, lygiai tą pačią dieną po besąlygiško Vokietijos pralaimėjimo, Prancūzija žengė pirmą lemiamą žingsnį Europos kūrimo link ir pakvietė Vokietiją. Europos struktūra turi būti pakeista iš esmės. Toks pakeitimas leis įgyvendinti kitus bendrus sumanymus, kurie iki šiol atrodė neįmanomi. Iš viso to gims Europa – tvirtai suvienyta ir stipriai suręsta Europa, kurioje gyvenimo lygis kils gamybos sujungimo ir rinkos išplėtimo, skatinančio kainų kritimą, dėka"

Šie žodžiai buvo ištarti 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos Užsienio reikalų ministro Robert‘o Schuman‘o. Jie davė pradžią tam ką mes matome dabar, ten kur mes einame ir tam kuo mes norime tapti – Europos sąjungos dalimi. Žinoma, iki Europos Sąjungos buvo nueitas ilgas ir sunkus kelias, tačiau ši sąjunga, mano manymu, šiuo metu yra pavyzdys, kaip valstybės turi sugyventi ir ko siekti visame pasaulyje. Šis Europos valstybių draugystės modelis nėra idealus, tačiau jis toks ir negali toks būti. Šis bendradarbiavimo būdas, manyčiau, yra optimalus. Kad ši vizija būtų įgyvendinta ir realiai veiktų reikėjo sukurti struktūrą, kurioje įsteigtos institucijos pasidalintų teisėmis ir pareigomis, funkcijomis ir atsakomybėmis. Siekiant funkcionalaus valdžios pasidalinimo daug darbo įdėjo teisės ekspertai, kad sukurtų teisinę aplinką: teisės aktų leidybos, vykdomosios ir teisminės valdžios institucijas; Bendrijos teisės aktų galiojimą: rekomendacinio ar privalomojo pobūdžio.
Šiame kursiniame darbe aš išnagrinėsiu teisinę Bendrijų aplinką, tam pagrindą davusias sutartis ir teisės aktus – tai kursinio darbo objektas. Pagrindinis tikslas – šiuo darbu išsiaiškinti teisinių dokumentų įtaką glaudesniam Europos valstybių bendradarbiavimui, kuriant bendrą rinką, socialinę apsaugą, užsienio politiką bei kitų sričių "europanizavimą". Kad pasiekčiau šį tikslą aš, pirmiausia išsiaiškinsiu, kas yra Bendrijos teisė: principus, apibrėžimą, šaltinius ir bruožus; taip pat kokia acquis communautaire reikšmė, Bendrijos teisės aktų galiojimas ir viršenybė prieš nacionalinę teisę. Taip pat svarbu išanalizuoti Bendrijų sutartis, kurios davė pagrindą Bendrijų kūrimuisi bei galų gale – teisės normų leidyba.
Analizuojant kiekvieną iš mano iškeltų teiginių – klausimų taip pat pateikiu ir atsakymą į mano pagrindinį tikslą – įtaka bendrijų kūrimuisi ir vystymuisi. Išvadoje pateiksiu bendrą, pilnai suformuluotą atsakymą.
Visas šis darbas yra Europos Sąjungos teisinės aplinkos analizė, ypač svarbi įstojus į Europines struktūras, siekiant dalyvauti jose kaip pilnateise nare, išvengiant diskriminavimo, galingesnių valstybių atžvilgiu, bei tampant pavyzdžiu ne tik Europos Sąjungos valstybėms, pasinaudojant teisinėmis bei kitomis Bendrijos galimybėmis, bet ir kitoms valstybėms, kurios nėra ES narės, tačiau neišsižada vilties jomis tapti.
Šis darbas – tai susisteminta ES teisė, jos pagrindas, o iškelti tikslai nėra tik teorinio pobūdžio. Tai kelias nurodantis kaip siekti vizijos bei įgyvendinti misiją. Manau, kad šis darbas yra svarbus tuo, kad jaunam teisininkui sudaro tikslą – ko jis turi siekti, o Bendrijos teisė, kurią šiame darbe analizuosiu, turi būti kaip pavyzdys, įprasminantis teisininkų darbą.
Ruošiant šį kursinį darbą aš remsiuos valstybės ir teisės teorija, tarptautinės teisės principais ir pagrindais, Europos Sąjungos teise, orientacija politikoje bei kitais gebėjimais ir kompetencija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis46.21 KB
Autoriusmari
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) teises sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą