Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinių organizacijų teisė

Tarptautinių organizacijų teisė

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Tarptautinių organizacijų sąvoka, prigimtis, požymiai. Tarptautinių organizacijų vystymosi istorija. Tarptautinių organizacijų klasifikacija. Tarptautinių organizacijų ir valstybių santykiai. Tarptautinės vyriausybinės organizacijos požymiai. Europos Sąjunga. Tikslai. Ypatumai. Susikūrimo istorija. Svarbiausios sutartys. Europos Sąjungos struktūra. Europos Sąjungos Taryba. Europos Sąjungos Komisija. Europos Parlamentas. Teisingumo Teismas. Audito Rūmai. Patariamosios Europos Sąjungos (ES) institucijos. Kitos Europos Sąjungos (ES) institucijos. Piliečių teisės. Simboliai. Sprendimų priėmimas. Teisės aktai. Jungtinių tautų organizacija. Generalinė asamblėja. Saugumo taryba. Ekonominė ir socialinė taryba. Globos taryba. Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) tarptautinis teismas (Pasaulio Teismas). Generalinis sekretorius. Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) specializuotos įstaigos. NATO. NATO kūrimosi istorija. Lietuva ir NATO.

Ištrauka

Kaip teigia tarptautinės teisės doktrina, tarptautinės organizacijos yra pagal tarptautinę teisę įsteigti valstybių susivienijimai, vykdantys tarptautine sutartimi nustatytus tikslus ir turintys jiems įgyvendinti reikalingas teises ir pareigas ir atitinkamą institucijų sistemą. Šiuolaikinėje tarptautinėje teisėje tarptautinių organizacijų vaidmuo nuolat auga, jos padeda valstybėms vystyti draugiškus tarpusavio santykius ir tuo pačiu bendrai ir veiksmingai spręsti tiek globalias, tiek regionines problemas.
žemei matuoti ( 1864 m.), Pasaulinė telegrafo sąjunga (l865 m.), vėliau atsirado Tarptautinė pašto sąjunga (1874 m.), tarptautinis matų ir svorio biuras (1875 m.) ir kt. tarptautinės organizacijos. Iki I pasaulinio karo pasaulyje veikė 25 tarptautinės organizacijos. Pirmosios nuolatinės tarptautinės organizacijos buvo nepolitinio pobūdžio ir veikė kaip administracinės sąjungos.
1919 01 25 įsteigiama universali politinė tarptautinė organizacija – Tautų Sąjunga (Tautų lyga), kurios uždavinys buvo palaikyti taiką ir saugumą. 1919 – 1939 veikusi tarptautinė organizacija, iš pradžių ją sudarė 44 valstybės. 1920 11 15 Ženevoje prasidėjo pirmas Tautų Sąjungos Asamblėjos posėdis. Organizacijos statutas, parengtas taikos konferencijoje, buvo 1919 m. Versalio taikos sutarties sudėtinė dalis . Šios organizacijos veikla iš dalies pateisino savo egzistavimą, kadangi pilnai nevykdė savo prisiimtų tikslų. Pagrindinis tikslas buvo taikos ir saugumo palaikymas. Tačiau istorijos faktai liudija, kad ši organizacija savo tikslo neįvykdė, nes 1940 m. prasidėjus 2 pasauliniam karui ji faktiškai nustojo egzistuoti, o 1946 04 18 Ženevoje buvo paleista ir formaliai. Šios organizacijos tyrinėtojai atskleidė keletą trūkumų, kurie lėmė jos iširimą. Tautų sąjunga:
nevisiškai uždraudė karą;
ji įtvirtino mandatinę sistemą, prisidengusią Vokietijos ir Turkijos buvusių kolonijų pasidalijimą tarp imperialistinių valstybių;
organizacijos institucijos priimdamos sprendimus turėjo veto teisę.
Su Tautų sąjungos įkūrimu siejama šiuolaikinės tarptautinės teisės vystymosi pradžia. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės konspektas
KategorijaTeisė
TipasKonspektai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis44.93 KB
Autoriuserika
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Bekežienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu organizaciju teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 19 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • R. Bekežienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą