Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Materialinė atsakomybė (2)

Materialinė atsakomybė (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Sąvokos. Darbuotojų materialinės atsakomybės atsiradimo pagrindas ir sąlygos. Materialinės atsakomybės rūšys. Žalos atlyginimas. Darbuotojo materialinė atsakomybė Darbo ir Civiliniame Kodeksuose. Išvados.

Ištrauka

Darbuotojų materialinė atsakomybė – tai pareiga atlyginti savo kalta veika padarytą žalą. Darbuotojų materialinė atsakomybė linksniuojama daugelyje Lietuvos Respublikos išleistuose dokumentuose: "Darbo Kodeksas", "Darbo Įstatymas", "Civilinis Kodeksas". Mano tikslas – šiuo darbu išsamiau pateikti darbuotojų materialinę atsakomybę. Tai padaryti iškeliant tokius uždavinius:
1) apibrėžiant su tuo susijusias sąvokas;
2) plačiau pakomentuojant darbuotojų materialinės atsakomybės atsiradimo pagrindą ir jam reikalingas sąlygas;
3) išskiriant darbuotojų materialinės atsakomybės rūšis;
4) aptariant žalos atlyginimo tvarką;
5) palyginant darbuotojų materialinę atsakomybę Darbo ir Civiliniame Kodeksuose.
Pradedant aprašinėti temą, manau, svarbu apibrėžti sąvokas, nes turi būti aiškiai ir tiksliai apibrėžta apie ką bus kalbama toliau.
Visų pirma reikia išsiaiškinti, kaip apibrėžiama referato temos dalis – materialinė atsakomybė. Materialinė atsakomybė pagal darbo teisę – tai kaltos darbo sutarties šalies padarytos kitai šaliai žalos, nevykdant arba netinkamai vykdant pavestas funkcijas, atlyginimo pareiga [P. Čiočys, "Teisės pagrindai". Vilniaus Vadybos Kolegijos leidykla, Vilnius 2000, 229 pusl.]. Kad būtų įmanoma įgyvendinti materialinę atsakomybę, reikia tam tikros terpės, šiuo atveju, ta terpė yra darbo santykiai. Darbo santykiai - santykiai, kurie atsiranda darbo sutarties pagrindu ir kurių vienas subjektas (darbuotojas) atlieka tam tikrą darbo funkciją laikydamasis nustatytų darbo normų ir vidaus darbo tvarkos, o kitas subjektas (darbdavys) suteikia jam darbą, sulygtą pagal darbo sutartį, garantuoja darbo sąlygas, numatytas darbo įstatymuose, kolektyvine sutartimi ir šalių susitarimu ir moka darbo užmokestį pagal atliekamo darbo kiekį ir kokybę. Iš šio apibrėžimo kyla dar kelios sąvokos, kurias reikia apibrėžti. Subjektai: darbuotojas arba darbuotojų kolektyvas, darbdavys. Darbuotojas yra fizinis asmuo, turintis darbinį teisnumą ir veiksnumą, dirbantis pagal darbo sutartį už atlyginimą [www.LRS.lt. "Darbo kodeksas" 15 straipsnis]. Darbuotojų kolektyvas - jį sudaro visi darbuotojai, darbo santykiais susiję su darbdaviu [www.LRS.lt. "Darbo kodeksas" 17 straipsnis]. Darbdavys: 1. Darbdavys gali būti įmonė, įstaiga, organizacija ar kita organizacinė struktūra, nepaisant nuosavybės formos, teisinės formos, rūšies bei veiklos pobūdžio, pagal šio Kodekso 14 straipsnį turinčios darbinį teisnumą ir veiksnumą. 2. Darbdavys taip pat gali būti kiekvienas fizinis asmuo. Darbdavio (fizinio asmens) teisnumą ir veiksnumą reglamentuoja Civilinis kodeksas [www.LRS.lt. "Darbo kodeksas" 16 straipsnis]. Objektas- organizacijos vidaus darbo tvarka, nustatyta darbo teisės normomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-21
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis22.95 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Materialine atsakomybe (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą