Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Sprendimų priėmimas Europos Sąjungoje (ES)

Sprendimų priėmimas Europos Sąjungoje (ES)

  
 
 
12345
Aprašymas

Esminių veiklos principų nustatymas. Esminių veiklos principų nustatymas ir sutartys. 235 straipsnis. 100 ir 100a straipsniai. 220 straipsnis. Esminių veiklos principų nustatymo procesas. Teisės aktų priėmimas. Darbo pasidalijimas. Tradicinė procedūra. Konsultavimo procedūra. Taikinimo procedūra. Bendradarbiavimo procedūra.

Ištrauka

Esminių veiklos principų nustatymas.
1. Esminių veiklos principų nustatymas ir Sutartys
Bendrijos politikos sistemą suformavo steigiamosios sutartys. Taigi turi būti aiškiai atribotos, viena, EB sutartis ir, antra, EAPB ir Euratomo sutartys. Pastarosios yra teisę kuriančios sutartys, jose politikos ribos nustatytos detaliai ir Bendrijos institucijoms palikta palyginti mažai veikimo laisvės jas įgyvendinti. Kita vertus, EB sutartis yra sisteminė, joje tėra pateikti bendri veiklos krypčių principai, kurie turi būti detalizuoti ir įgyvendinti.
Kai valdžia nustato esminius Bendrijos veiklos principus, atitinkami teisės aktai turi būti priimti remiantis atitinkamu Sutarties straipsnių.Tačiau šis reikalavimas gali būti apeitas atsižvelgiant į labai bendras išlygas, nustatytas EB sutarties 235, 100, 100a ir220 straipsniuose.
2. 235 straipsnis
Ši norma buvo įtraukta kaip suteikianti garantiją tais atvejais, kai teisės aktai būtinai reikalingi vienam iš Bendrijos tikslų pasiekti, o sutartyje numatytų galių tam yra per maža. tokiais atvejais Taryba yra įgaliota, pasikonsultavusi su Europos Parlamentu, patvirtinti atitinkamas Komisijos pasiūlytas priemones. Ši norma leido labai lanksčiai keisti Bendrijos politikos taikymo sritis neperžiūrint Sutarties. Tačiau teismas prižiūri, ar 235 straipsnis taikomas kai Bendrijos teisės aktų teisinis pagrindas.
3. 100 ir 100a straipsniai
100 straipsnis yra svarbus bendros veiklos esminių principų nustatymo šaltinis. Taryba yra įpareigojama priimti direktyvas, suderinančias tokius nacionalinius įstatymus, taisykles ir administracines normas, kurios daro tiesioginį poveikį bendrosios rinkos kūrimui ir veikimui. Jis yra naudingas derinant teisės aktus tuomet, kai Sutartis nenustato jokio konkretaus pagrindo.
100a straipsnis labiau ribotas. Jį įtraukė Suvestinis Europos aktas ir jo paskirtis — skatinti visų teisės aktų, reikalingų tam, kad būtų baigta kurti vidaus rinka, priėmimo procesą. Jis iš Tarybos reikalauja priimti derinimo teisės aktus, kurie garantuotų vidaus rinkos įtvirtinimą ir veikimą.
4. 220 straipsnis
Ši norma siejasi su daugeliu klausimų, kuriais pageidautina, kad valstybės narės suderintų teisės aktus, tačiau tai gali būti geriau padaryta tarptautinėmis konvencijomis, o ne Bendrijos teisės aktais. Tai yra šios sritys:
asmenų apsauga bei teisės ir jų apsauga tokiomis pat sąlygomis, kokias kiekviena valstybė sudaro savo piliečiams;
dvigubo apmokestinimo panaikinimas ES;
abipusis bendrovių pripažinimas, kai jos keliasi iš vienos valstybės narės į kitą;
formalumų, reguliuojančių abipusį teismų sprendimų pripažinimą ir vykdymą, supaprastinamas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-23
DalykasTeisės namų darbas
KategorijaTeisė
TipasNamų darbai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis14.27 KB
AutoriusDarja
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sprendimu priemimas Europos Sajungoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 4 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą