Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės sutartys Lietuvos Respublikos (LR) konstitucinės teisės šaltinių sistemoje

Tarptautinės sutartys Lietuvos Respublikos (LR) konstitucinės teisės šaltinių sistemoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Tarptautinių sutarčių teisės šaltiniai. Tarptautinės sutarties samprata. Tarptautinių sutarčių rūšys. Tarptautinės ir nacionalinės teisės santykis. Narystės Europos Sąjungoje (ES) konstitucingumo problemos. Nacionalinės teisės harmonizavimas. Tarptautinės sutartis Lietuvos Respublikos (LR) konstitucinės teisės šaltinių sistemoje. Tarptautinių sutarčių vieta Lietuvos konstitucinės teisės šaltinių sistemoje. Tarptautinių sutarčių taikymo problemos Lietuvos teisėje. Lietuvos tarptautinės sutartis. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikai tapus savarankišku tarptautinės teisės subjektu nepaprastai išaugo Lietuvos Respublikos pasirašytų tarptautinių sutarčių skaičius. 1990-1998 metais Lietuvos Respublika su kitomis valstybėmis bei tarptautinėmis organizacijomis pasirašė daugiau kaip 500 tarptautinių sutarčių. Tarptautinių sutarčių pasirašymo dinamika buvo tokia:
1990 – 11 1995 – 77
1991 – 25 1996 – 67
1992 – 84 1997 – 57
1993 – 87 1998 – 53
1994 – 74
Šiuo metu daugiausia tarptautinių sutarčių sudaryta susisiekimo srityje, didėja prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo sutarčių, sutarčių dėl abipusio investicijų skatinimo ir apsaugos. Sutarčių dėl bevizio režimo pagrindu sprendžiamas Lietuvos Respublikos piliečių vykimo į užsienio šalis klausimas.
Kalbant apie tarptautinės teisės ir Lietuvos Respublikos teisės sistemos santykį, visų pirma iškyla Lietuvos Respublikos teisės norminių aktų ir tarptautinių sutarčių santykio problema. Ši problema gausėjant tiek vienos, tiek antros grupės aktams tampa vis labiau aktuali.
Šiame darbe autorius remdamasis Lietuvos mokslininkų darbais, Lietuvos Respublikos Konstitucija bei Lietuvos Respublikos įstatymais apžvelgs tarptautinių sutarčių sampratą, jų vietą Lietuvos teisės sistemoje bei konstitucinės teisės šaltinių sistemoje.
Taip pat trumpai bus aprašyta konstitucinė stojimo į Europos Sąjungą problema, nes stojimas tiesiogiai susijęs su tarptautinių sutarčių tarp Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos pasirašymu ir su tuo susijusiais klausimais. Tai pirmiausia tokie klausimai, kaip dalies valstybės kompetencijos perleidimas Europos Sąjungos institucijoms, Europos Sąjungos teisės tiesioginis taikymas nacionalinėje teisėje bei jos viršenybė, nacionalinės vyriausybės ir parlamento santykiai Europos Sąjungos teisės aktų priėmimo procese ir daugelis kitų.
Tarptautinių sutarčių teisė yra viena iš pagrindinių tarptautinės teisės šakų, kurią sudaro teisės normų visuma, reguliuojanti valstybių ir kitų tarptautinės teisės subjektų santykius tarptautinių sutarčių sudarymo, veikimo bei nutraukymo procese.
Pagrindiniai tarptautinių sutarčių teisės principai ir normos yra kodifikuoti dviejose universaliose sutartyse:
a) 1969 metų Vienos konvencijoje dėl sutarčių teisės, kurioje dalyvauja ir Lietuva;
b) 1986 metų Vienos konvencijoje dėl sutarčių, sudaromų tarp valstybių ir tarptautinių organizacijų bei tarp tarptautinių organizacijų, kurioje Lietuva nedalyvauja, bei pati konvencija dar neįsigaliojo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-28
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.51 KB
AutoriusAidas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaVilniaus Simono Konarskio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines sutartys Lietuvos Respublikos konstitucines teises saltiniu sistemoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Simono Konarskio vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą