Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Komisijos (EK) kontrolės funkcijos įgyvendinimas

Europos Komisijos (EK) kontrolės funkcijos įgyvendinimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Europos Bendrijų (EB) institucijų raida ir bendra charakteristika. Europos sąjungos (ES) institucijų funkcijos tarpusavio santykiai. Komisija (EK). Komisijos funkcijos. Pirminės ir antrinės Europos bendrijų teisės kontrolė. Komisijos darbo organizavimas ir metodai.

Ištrauka

KOMISIJA viena iš penkių pagrindinių Europos Sąjungos institucijų. Kitos keturios institucijos yra Europos Parlamentas (EP), Taryba, Teisingumo Teismas ir Audito Rūmai.
Komisija - tai dvidešimties nuo atskirų ES valstybių nepriklausomų tarptautinių tarnautojų kolegialus organas, turintis plačius įgaliojimus teisės aktų leidybos ir vykdomosios valdžios srityse. Teisės aktų leidybos darbe Komisija dalyvauja per jai priskirtą iniciatyvos teisę, be to, ji pati nustatytose srityse gali savarankiškai priimti nemažai administracinių sprendimų, ypač dėl vidaus rinkos. Vykdomosios valdžios srityje Komisija yra pagrindinė institucija, prižiūrinti, kaip laikomasi Bendrijų steigimo sutarčių, ir ji atsako už jau priimtų sprendimų bei nutarimų vykdymą.
Komisijos prototipas buvo viršvalstybinius įgaliojimus turėjusi Europos anglių ir plieno bendrijos Vyriausioji valdyba. Nuo 1958 m. pradėjus veikti dar dviem Europos bendrijoms, Euratomui ir Europos ekonominei bendrijai, buvo įsteigtos analogiškos Vyriausiajai valdybai institucijos. Kadangi naujųjų institucijų įgaliojimų apimtis vis dėlto šiek tiek skyrėsi, jų pavadinimas buvo pakeistas, ir kiekviena jų tapo Komisija. Vėliau, įsigaliojus Europos Bendrijų institucijų sujungimo sutarčiai, Vyriausioji valdyba ir dvi Komisijos buvo sujungtos į vieną bendrą visoms trims Bendrijoms Komisiją. Nuo tada ši Komisija oficialiuose tekstuose vadinama Europos Bendrijų Komisija. Nuo 1993 m. įsigaliojus Europos Sąjungos sutarčiai vis dažniau vartojamas pavadinimas "Europos Komisija".
Komisijos formavimo procedūra numatyta Europos Bendrijų steigimo sutartyse. Komisijos pirmininką bendru sutarimu skiria ES valstybių .vyriausybės. Kiekviena ES valstybė gali vetuoti pretendento į Komisijos pirmininko postą kandidatūrą, tad dėl kandidatūrų neretai vyksta ilgos derybos.
Pagal ES sutarti ES valstybių paskirto Komisijos pirmininko kandidatūrą dar turi patvirtinti EP. Komisijos narius taip pat skiria ES valstybių vyriausybės. Yra žiūrima, kad į Komisiją patektų bent po vieną kiekvienos ES valstybės pilietį. 1995-2000 m. turėjusioje veikti Komisijoje buvo 20 narių: po du Komisijos narius iš didesniųjų valstybių, t. y. iš Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos, o iš visų kitų po vieną.
Suformavus Komisijos sudėti, kiekvieną jos narį apklausia EP, paskui visa Komisija turi prisiekti EP, o kiekvienas komisaras atskirai - Teisingumo Teismui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-13
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis33.33 KB
AutoriusGitana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Komisijos kontroles funkcijos igyvendinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą