Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos teisingumo teismas

Europos Sąjungos teisingumo teismas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Europos Sąjungos teisingumo teismas. Europos Teisingumo Teismo struktūra. Teisingumo Teismo imunitetas. Europos Teisingumo Teismo procesas. Išvados.

Ištrauka

Atsiradus visuomenei iškilo poreikis reglamentuoti visuomenės narių santykius, toks poreikis iškilo ir tada kai atsirado valstybės. Pirmasis asmuo Džeramas Bentamas (anglų filosofas) XVIII a. pabaigoje pirmą kartą pavartojo terminą Tarptautinė teisė.
Tarptautinės teisės terminas kilo iš romėnų kalbos Ius Gentium (tautų teisė) teisės šaka, reguliuojanti santykius su ne Romos piliečiais. Terminas Tarptautinė teisė yra termino Tarptautinė viešoji teisė sinonimas.
Tarptautinė Teisė yra tokia teisės šaka, kuri reguliuoja viešo pobūdžio santykius tarp valstybių ar kitų tarptautinių santykių subjektų.
Ilgalaikį sistemos veikimą galima užtikrinti tik tada, jei jos taisyklių vykdymą ir taikymą prižiūri nepriklausoma institucija. Be to, jei valstybių bendrijos bendras taisykles kontroliuotų nacionaliniai teismai, jos būtų skirtingai aiškinamos ir taikomos atskirose valstybėse. Tada kiltų pavojus vienodam Bendrijos teisės normų taikymui visose valstybėse narėse. Būtent tokios priežastys paskatino Bendriją nedelsiant įsteigti Teisingumo Teismą.
Šiame darbe apžvelgsim iš ko susideda Teisingumo Teismas ir kokias funkcijas jis atlieka.
Teisingumo teismo pavadinimas yra nurodomas Europos bendrijos sutarties 4 str. sutrumpintas pavadinimas - Europos teisingumo teismas, oficialus pavadinimas - Europos bendrijų teisingumo teismas.
Pirmasis Teisingumo Teismas įkurtas 1951 m. įsteigus kitas dvi Europos bendrijas teismas, tapo bendras visoms trejoms bendrijoms. Egzistuoja trys Teisingumo Teismo steigimo statutai. Jie yra beveik analogiški. Skirtumai labai nežymūs, daugiau redakcinio pobūdžio.
Teisingumo Teismas savo darbe vadovaujasi vieningomis procesinėmis taisyklėmis. Šios taisyklės buvo priimtos 1974/12/04 (yra keletas vėlesnių pakeitimų). Teisiniam teismo veiklos reglamentavimui yra skiriamos Europos bendrijų sutarties 164-188 straipsniai. Tai - pirminės nuostatos. Papildomieji protokolai - antrinės.
Teisingumo Teismo formavimui didelės įtakos turėjo Vokietijos, Italijos konstitucinių teismų politika.
Išskiriamos kelios sritys, kuriose Teisingumo Teismo kompetencija pasireiškia skirtingu lygiu:
1) Veikia kaip konstitucinis teismas. Aiškina ir priima sprendimus dėl Europos bendrijų antrinės teisės atitikimo pirminei, aiškina teisinius santykius tarp bendrijų narių bei bendrijų institucijų, teises ir pareigas pagal steigimo sutartis.
2) Veikia kaip administracinis teismas kai nagrinėja ieškinius pareikštus fizinių ir juridinių asmenų dėl bendrijų institucijų pažeidimų, taip pat bendrijų institucijų tarnautojų ieškinius dėl darbo santykių.
3) Ginčuose dėl žalos atlyginimo veikia kaip civilinis teismas.
4) Steigimo sutartys numato, kad tam tikrais atvejais teismas gali veikti kaip tarptautinis arbitražas.
5) Įsteigus pirmosios instancijos teismą nuo 1988 metų pirmos instancijos teismo sprendimų atžvilgiu veikia kaip apeliacinis teismas.
6) Tarptautiniai teisiniai įgaliojimai - teikia išvadas bendrijų nariams ar institucijoms dėl sudaromų bendrijų tarptautinių sutarčių atitikimo Europos bendrijų pirminei teisei. Visa tai - kompetencijos sritys, o ne ieškinių rūšys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis14.82 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Lebednikienė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos teisingumo teismas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • A. Lebednikienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą