Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Mokesčių administratoriaus teisės ir pareigos

Mokesčių administratoriaus teisės ir pareigos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Mokesčių administravimo samprata. Plačiąja prasme mokesčių administravimas. Mokesčių administravimo samprata siaurąją prasme. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos Valstybinės mokesčių inspekcijos tarnautojo elgesio kodeksas. Valstybinės mokesčių inspekcijos tarnautojo etikos principai. Mokesčių administratoriaus teisė. Mokesčių administratoriaus pareigos. Mokesčių administravimo įstatymo naujovės. Mokesčio administratoriaus pareigūno patekimas į mokesčio mokėtojo patalpas. Susitarimas dėl mokesčio dydžio. Permokos įskaitymas ir grąžinimas. Išvados.

Ištrauka

Šiandien pagrindinėmis valstybės funkcijomis tampa ekonominių, socialinių, ir kultūrinių poreikių tenkinimas. Šiems siekiams igyvendinti valstybė turi turėti pakankamai išteklių. Ji gali naudoti savo turtą, turėti pajamų iš komercinės veiklos, tačiau šie lėšų šaltiniai yra nepakankami, todėl valstybei reikalingi nauji lėšų ištekliai, kurie būtų pastovūs ir kuo didesni. Pagrindiniu valstybės pajamų šaltiniu ir jos egzistavimo priemone tampa mokesčiai. Mokesčiai turi būti administruojami veiksmingai, tai užtikrintų mokestinių pajamų surinkimą, patiriant kuo mažiau išlaidų.
Rašto darbo tema: Mokesčių administratoriaus teisės ir pareigos.
Darbo tikslai:
1. Apibūdinti mokesčių administravimo sampratą;
2. Išnagrinėti Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos Valstybinės mokesčių inspekcijos tarnautojo elgesio kodeksą ir aptarti jo įgyvendinimą praktikoje.
3. Aptarti mokesčių administratorių teises ir pareigas.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti Mokesčių administratoriaus teises ir pareigas, pagal naują Mokesčių administravimo įstatymą (2004m. balandžio 13d.) ir išanalizuoti pasikeitimus, siejant su mokesčių administratoriaus teisėmis ir pareigomis.
2. Detalizuoti valstybinės mokesčių inspekcijos tarnautojo etikos principus.
Atliekant apmokestinimo teisinį reguliavimą siekiama sukurti ne tik darnią , veiksmingą, socialinį teisingumą ir nacionalinės ekonomikos augimą atitinkančią mokesčių sistemą, stabilias valstybės ( savivaldybių ) pajamas, būtinas jų įgyvendinamoms funkcijoms finansuoti, bet ir efektyvią mokesčių administravimo sistemą. Mokesčių administravimas turi remtis savanoriško mokesčių mokėjimo skatinimu ir mokesčio mokėtojo švietimu. Mokesčiai turi būti administruojami veiksmingai, tai užtikrintų mokestinių pajamų surinkimą, patiriant kuo mažiau išlaidų.
Šiam tikslui užtikrinti pakankamą mokesčių administratoriaus informacinės sistemos plėtrą, labiau automatizuoti mokesčių mokėtojų registravimą, detaliai reglamentuoti jų tikrinimo procedūrą, supaprastinti ikiteisminį mokestinių ginčų nagrinėjimą.
Mokesčių administravimas apima visumą priemonių, kurias taiko valstybės ir savivaldybės institucijos, siekdamos nustatyti ir surinkti mokesčius bei kitus piniginius mokėjimus. Mokesčių administravimas gali būti suprantamas siaurąja ir plačiąja prasme. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-09
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.99 KB
Autoriusvaidas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu administratoriaus teises ir pareigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą