Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių panaudojimo teisėtumas

Šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių panaudojimo teisėtumas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių panaudojimo sąlygos. Šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių panaudojimo pagrindai. Fizinės prievartos panaudojimo pagrindai. Ginklų panaudojimas persekiojant laivus jūroje. Pareigūno atsakomybė. Ginkluoto policijos pareigūno asmens saugumo garantijos. Būtinoji gintis. Būtinasis reikalingumas. Išvados.

Ištrauka

Naudodamasis įvairia informacija bei dokumentais, aš šiame referate bandysiu aptarti (pateikti) informaciją apie šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių panaudojimo teisėtumą. Medžiagoje taip pat pateiksiu būtinosios ginties ir būtinojo reikalingumo sąlygas, mano nuomonę apie šias dvi situacijas.
Manau visa informacija, kurią pateiksiu šiame referate, yra daugiau ar mažiau svarbi ir, kurią vertėtų žinoti kiekvienam būsimam ar jau esančiam pareigūnui. Manau, kad itin svarbi informacija bus ta, kuri susijusi su šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių panaudojimo sąlygomis, pagrindais, pareigūnų atsakomybe. Taip pat pateiksiu savo nuomonę apie svarbius dalykus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį.
Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnybos veiklos įstatymo 22-ame straipsnyje rašoma,kad pareigūnai turi teisę panaudoti šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones tik įstatymų nustatytais atvejais,konkrečia situacija;kad pareigūnai šaunamąjį ginklą ir specialiąsias priemones gali panaudoti tais atvejais,kai jiems pavestų tarnybinių pareigų negalima įvykdyti kitu būdu,be grėsmės savo pačių arba kitų asmenų gyvybei;kad,jeigu leidžia aplinkybes,apie šaunamojo ginklo ir specialiųjų priemonių panaudojimą reikia įspėti šūksniu,įspėjamuoju šūviu arba kitu būdu.
Aš sutinku su įstatyme numatytomis ginklų panaudojimo sąlygomis,nes tai padeda sulaikyti pareigūną nuo savavališko ginklo panaudojimo,įstatyme nenumatytomis aplinkybėmis.Aš taip pat pritariu,kad prieš panaudojant šaunamąjį ginklą prieš nusikaltėlį,reikia jį perspėti,norint išvengti asmens sužalojimo ar net mirties.
23-iame straipsnyje teigiama:"Pareigūnas turi teisę panaudoti šaunamąjį ginklą:atremdamas ginkluotą išsiveržimą į Lietuvos Respublikos teritoriją,saugomą objektą ar užkirsdamas kelią orlaivio,laivo arba kitų transporto priemonių,kuriose nėra keleivių,pagrobimui;kai asmuo,laivas,orlaivis arba kita transporto priemonė kerta valstybės sieną uždraustoje arba tarptautiniam susisiekimui nenustatytoje vietoje arba nustatytoje vietoje,tačiau neleistinu būdu,ir tai sukelia realų pavojų pareigūno arba kito asmens gyvybei ar sveikatai,arba nepaklūsta išankstiniams,aiškiai išreikštiems,pareigūno reikalavimams sustoti,ir kitaip nebuvo galima jų sulaikyti;pasienio ruože sulaikydamas sausumos transporto priemonę,jeigu jos vairuotojas savo veiksmais sudaro realų pavojų pareigūno arba kito asmens gyvybei ar sveikatai,arba nepaklūsta išankstiniams pareigūno reikalavimams sustoti,ir kitaip nebuvo galima jų sulaikyti;kitais,policijos veiklą reglamentuojančių įstatymų,nustatytais atvejais." ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-22
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.72 KB
AutoriusAdas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saunamuju ginklu ir specialiuju priemoniu panaudojimo teisetumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą