Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Pirminių dokumentų turinio ir formos projektavimas

Pirminių dokumentų turinio ir formos projektavimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Juridinę galią turintys dokumentų rekvizitai. Apskaitos dokumentų rūšys. Pirminių dokumentų projektavimas. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Svarbiausiame apskaitą reglamentuojančiame dokumente – Buhalterinės apskaitos pagrindų įstatyme – buvo atsisakyta pirminių apskaitos dokumentų sąvokos, ją pakeitus apskaitos dokumentais. Praktikoje dažnai vartojamas senasis terminas, nes jis geriau atskleidžia šios dokumentų rūšies esmę. Jiems surašyti įvairiose įmonėse sugaištama nuo 40 iki 60 procentų viso apskaitai tvarkyti skiriamo laiko, o nuo to, ar jie bus surašyti teisingai ir laiku, labai priklauso ir apskaitos bei atskaitomybės tikslumas.
Kiek šiuo metu Lietuvos įmonės naudoja skirtingų formų ir pavadinimų dokumentų, nežinoma, nes jau dešimtmetis, kai leidžiama daugelį ūkinių operacijų pagrįsti laisvos formos apskaitos dokumentais. Nemažai jų sudaro iš seniau likę šiek tiek patobulinti dokumentų blankai. Tačiau vis daugiau įmonių, ypač kompiuterizavusių apskaitą, pirminius dokumentus kuria pačios.
Darbo tikslas: išsiaiškinti pirminių dokumentų turinio ir formos projektavimo galimybes.
Darbo uždaviniai:
išskirti privalomus, juridinę galią turinčius, dokumentų rekvizitus;
išsiaiškinti apskaitos dokumentų rūšis;
aptarti pirminių apskaitos dokumentų tobulinimo būdus;
Darbo metodai:
mokslinės literatūros analizė;
dokumentų, reglamentuojančių buhalterinę apskaitą, analizė.
Žodis "dokumentas" kilęs iš lotynų kalbos žodžio documentum ( pavyzdys, liudijimas, įrodymas, pagrindimas). Taigi dokumentas yra raštiškas įvykdytos ūkinės operacijos ir teisės ją vykdyti liudijimas [7 ;22].
"Teisės aktuose nėra tiksliai suformuluoto apskaitos dokumento apibrėžimo. Taip pat nepaaiškinta, ką apskritai reikėtų laikyti dokumentu. Apibendrinus kitų valstybių įstatymuose vartojamus šio termino paaiškinimus, galima teigti, kad dokumentas – tai informacijos nešiklyje užfiksuota informacija, turinti rekvizitus, pagal kuriuos ją galima identifikuoti (vienodai suprasti)"
[8; 1].
Dokumentų būna įvairių: juridinių, mokslinių, techninių, valdymo ir kt. žinoma toks skirstymas yra sąlygiškas, nes dažnai tą patį dokumentą galima priskirti keletui grupių.
Apskaitos dokumentai – informacijos apie įmonės valdomo turto, įsipareigojimų, pajamų ir sąnaudų kitimo šaltinis. Todėl, įvykdžius bet kokią ūkinę operaciją ar savaime atsitikus įvykiui, būtina surašyti atitinkamą apskaitos dokumentą ir jame trumpai apibūdinti atliktą operaciją (įvykį). Vėliau tokių duomenų pagrindu duomenys fiksuojami apskaitos registruose. Laiku nesurašius dokumento tikėtina, kad operacija iš viso nebus apskaitoje užfiksuota arba bus užfiksuota klaidingai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-20
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis66.99 KB
Autoriusmartynas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirminiu dokumentu turinio ir formos projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą