Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Individo subjektiškumas tarptautinėje teisėje. Niurnbergo teisės ypatumai

Individo subjektiškumas tarptautinėje teisėje. Niurnbergo teisės ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Fizinis asmuo ir tarptautinė teisė. Žmogaus teisių raida. Fiziniai asmenys tarptautinėje teisėje. Individas, kaip tarptautinės teisės subjektas. Fizinių asmenų teisės ir pareigos. Fizinio asmens teisės Europos žmogaus teisių konvencijoje ir kituose žmogaus teises saugančiuose aktuose. Fizinio asmens teisė į peticiją. Fizinių asmenų baudžiamoji atsakomybė pagal tarptautinę teisę. Niurnbergo tribunolas. Ženevos Raudonojo Kryžiaus konvencijos. Tarptautiniai Baudžiamieji tribunolai. Atskiros fizinių asmenų kategorijos ir jų tarptautinės teisės bei pareigos. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinėje teisėje – subjektiškumas yra labai svarbi savybė, nes nuo jos buvimo ar nebuvimo priklauso, ar tam tikras vienetas turi teisę, ar ne, sudaryti sutartį, pateikti ieškinį, atsakyti už teisės pažeidimą ar pan.
Tarptautinėje teisėje subjektais gali būti ne tik tarptautiniai organai, steigiami tarptautinių sutarčių pagrindu; valstybinio pobūdžio vienetai, tokie kaip Šventasis Sostas, istorijoje žinomi laisvieji miestai kaip Gdanskas, Triestas; tautos, kovojančios dėl savo valstybingumo (nepriklausomybės) ir turinčios organus, kurie gali atstovauti joms santykiuose su kitomis valstybėmis ir tarptautinėmis organizacijomis, bet ir individai (fiziniai asmenys) su turimomis savybėmis, kurios pirmiausia randamos žmogaus teisių ir fizinių asmenų tarptautinės baudžiamosios atsakomybės srityse.
Reikia pasakyti, jog klasikinėje tarptautinėje teisėje fiziniai asmenys nebuvo laikomi tarptautinės teisės subjektais. Būtų nekorektiška teigti, jog ir šiuolaikinėje tarptautinėje teisėje fiziniai asmenys yra įvairiapusiai tarptautinės teisės subjektai. Remiantis pagrindiniais tarptautinės teisės subjekto požymiais – t.y. 1) tarptautinės teisės subjektas turi turėti arba gali potencialiai turėti tam tikras tarptautines teises ir pareigas; 2) tarptautinės teisės subjektas gali savo veiksmais šias teises apginti bei įgyvendinti pareigas – galima teigti, jog fiziniai asmenys laikomi tarptautinės teisės subjektais tik iš dalies. Viena vertus, šiuolaikinė praktika rodo, jog individai vis labiau pripažįstami kaip tarptautinės teisės dalyviai, tam tikrose srityse fiziniai asmenys palaipsniui pradeda veikti kaip teisės subjektai tarptautiniame lygmenyje. Antra vertus, fiziniai asmenys neturi normalios/įprastos atsakomybės už įsipareigojimų, suteikiamų paprotinės tautų teisės, pažeidimus, nes daugelis šių įsipareigojimų priklauso tik valstybėms; fiziniai asmenys iš esmės negali iškelti tarptautinių ieškinių. Vis tik nėra taisyklės, jog individas negali turėti dalinio teisinio subjektiškumo tarptautiniame lygmenyje.
Šiuolaikinei tarptautinei teisei taip pat būdingas ir tautinių mažumų apsaugos intensyvus plėtojimas, kuris numato, kad iš asmenų, priklausančių etninėms, religinėms ar kalbinėms mažumoms, negali būti atimta teisė kartu su kitais jų grupės nariais turėti savo kultūrą, išpažinti ir praktikuoti savo religiją arba naudotis gimtąja savo kalba.
Šiuolaikinė tarptautinė teisė įtvirtina žmogaus teises ir pagrindines laisves, numato galimybę patraukti fizinius asmenis baudžiamojon atsakomybėn už nusikaltimus taikai, žmoniškumui ir karinius nusikaltimus tarptautiniuose tribunoluose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-22
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.74 KB
AutoriusModesta
Viso autoriaus darbų26 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individo subjektiskumas tarptautineje teiseje. Niurnbergo teises ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą