Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės samprata

Teisės samprata

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Teisės samprata, socialinė paskirtis ir funkcijos. Teisės funkcijos. Darbo teisės principai. Nusikaltimo objektas: sąvoka, požymiai, rūšys. Teisingo nusikaltimo objekto nustatymo reikšmė nusikaltimo kvalifikavimui. Pirkimo – pardavimo sutarties vykdymas, šalių atsakomybė už sutarties pažeidimą. Išvados.

Ištrauka

Visa žmonijos raidos istorija parodė, kad negali būti visuomenės be tam tikrų taisyklių, reguliuojančių jos narių tarpusavio santykius. Reikiama tvarka ir drausmė palaikoma, reguliuojama ir užtikrinama įvairaus pobūdžio elgesio taisyklių: teisės ir moralės normų, visuomeninių susivienijimų taisyklių, papročių, tradicijų ir kt. Be šių priemonių, kurios reguliuoja santykius visuomenėje, nebūtų galima užtikrinti materialinių vertybių gamybos ir paskirstymo, patenkinti materialinių ir kultūrinių žmonių poreikių, apsaugoti kitų jų teisių ir teisėtų interesų.
Žodis "teisė" ne tik lietuvių, bet ir kitose Europos valstybių kalbose išreiškia tiesią, tikslią ribą, tiesą, teisingumą. Teisės terminas kasdienėje kalboje vartojamas pačiomis įvairiausiomis prasmėmis. Bendriausia prasme teisė gali būti apibūdinama kaip tam tikros galimybės, kurių turi vienas ar kitas asmuo, taip pat kaip šių galimybių atsiradimo ir įgyvendinimo pagrindai. Tai teisė į darbą ar poilsį, teisė vairuoti, noras studijuoti teisę, žmogaus teisių užtikrinimas ir t.t.
Teisės normos yra bendri formaliai užfiksuoti norminiai valstybiniai teisėto elgesio kriterijai, nustatantys teisiškai leistiną ir ginamą elgesį. Kaip bendra elgesio taisyklė, teisės normos tiesiogiai nereglamentuoja, nenustato žmonių elgesio, o reglamentuoja tik tam tikrose socialinio gyvenimo sferose.
Būtini 2 teisės sampratos elementai:
1) teisės norminis pobūdis (teisės buvimas ir paskirtis – normuoti ir sutvarkyti visuomeninius santykius);
2) autonominės asmenybės laisvės, teisiškai leistino elgesio erdvės įtvirtinimas.
Teisės esmę nusako bendri ir specifiniai tarp savęs susiję požymiai:
- normiškumas;
- visuotinis privalomumas;
- formalus apibrėžtumas;
- daugkartinis taikymas;
- prievartiškumas;
- sistemingumas ir dinamiškumas.
Teisės apibrėžimas galėtu būti toks:
teisė – tai sistema valstybės nustatytų ar sankcionuotų visiems privalomų formaliai apibrėžti normų (bendrų elgesio taisyklių), skirtų reguliuoti visuomeninius santykius ir prireikus garantuoti valstybės prievartą.
Teisės terminas vartojamas apibūdinti ne tik valstybės nustatytas ar sankcionuotas elgesio taisykles (normas), bet ir šių taisyklių pagrindu susidariusias subjektu elgesio galimybes. Taigi teisė suprantama objektyviuoju ir subjektiniu požiūriais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-29
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis23.12 KB
Autoriusanonimas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą