Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Operatyvinės veiklos teorijos metodologija

Operatyvinės veiklos teorijos metodologija

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kada atliekami operatyviniai veiksmai. Operatyvinė apklausa. Operatyvinė apžiūra. Operatyvinis patikrinimas. Išvados.

Ištrauka

Visose šalyse, net ir pačiose demokratiškiausiose, atlikdami savo pareigas policijos pareigūnai vykdo operatyvinę veiklą. Operatyvinės veiklos metu naudojami šie metodai: žvalgybinė apklausa, slaptas sekimas, slapta apžiūra, pašto siuntų ir elektros ryšių kontrolė, elektroninė žvalgyba bei nusikalstamą veiką imituojantis elgesio modelis. Visi šie metodai tiesiogiai susiję su žmogaus teisėmis, tiksliau - su jų apribojimu. Totalitarinėse valstybėse operatyvinė veikla buvo slepiama, vykdoma pagal slaptas žinybinio pobūdžio instrukcijas. Lietuvos Respublikos Seimas 1997 m. gegužės 22 d. priėmė Operatyvinės veiklos įstatymą. Taip buvo nustatyti operatyvinės veiklos teisiniai pagrindai bei išspręsti kiti operatyvinės veiklos klausimai.
Teisininkas K. Šimkus, apibūdindamas pirmąjį 1992 m. Operatyvinės veiklos įstatymą, pažymėjo, kad įstatymas ne tik įteisino policijos veiklos rūšį, bet ir nuplėšė paslaptingumo šydą, t.y. visuomenei buvo paskelbta, kad policijos atskiri padaliniai atitinkamomis sąlygomis gali atlikti vieną ar kitą veiksmą, ir ne daugiau. Viešai neskelbiama tik to, kas, kur, kaip ir kada atliks operatyvinius veiksmus. Šie teiginiai galioja kalbant ir apie antrąjį 1997 m. Operatyvinės veiklos įstatymą.
Operatyvinė veikla - valstybės įgaliotų institucijų teisinė žvalgybinio ir kontržvalgybinio pobūdžio kovos su nusikalstamumu forma.
Operatyvinės veiklos metodai – būdai gauti operatyvinę informaciją: operatyvinė apklausa, operatyvinė apžiūra, operatyvinis patikrinimas, operatyvinis sekimas, agentūrinis metodas, elektroninė žvalgyba.
Operatyvinė apklausa – operatyvinės veiklos metodas, kai informacija gaunama tiesiogiai bendraujant su informaciją turinčiu asmeniu. Slapta operatyvinė apklausa – operatyvinės apklausos rūšis, kai jos vykdytojo priklausomybė operatyvinės veiklos subjektui yra užšifruojama.
Operatyvinė apžiūra – operatyvinės veiklos metodas, kai informacija gaunama viešai, užšifruotai ar slapta apžiūrint daiktus, dokumentus, patalpas, transporto priemones, vietovę, asmenis ir kitus objektus.
Operatyvinis patikrinimas – operatyvinės veiklos metodas, kai informacija gaunama atliekant slaptą operatyvinę apklausą bei užšifruotą operatyvinę apžiūrą.
Operatyvinis sekimas – operatyvinės veiklos metodas, kai informacija gaunama slaptai, tiesiogiai stebint objektą.
Agentūrinis metodas – operatyvinės veiklos metodas, kai iš asmens informacija gaunama įgyto pasitikėjimo pagrindu, panaudojant operatyvinės veiklos slaptuosius dalyvius.
Elektroninė žvalgyba – operatyvinės veiklos metodas, kai informacija gaunama elektroninėmis technikos priemonėmis.
Šiame darbe apžvelgsime keletą operatyvinės veiklos metodų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-17
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis15.39 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Operatyvines veiklos teorijos metodologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą