Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos (2)

Teisės normos (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Teisės normos samprata ir požymiai. Vidinė teisės normų struktūra. Finansų teisės normų samprata. Finansų teisės normų vidinė struktūra. Finansų teisės normų klasifikacija. Išvados.

Ištrauka

Teisės norma – tai tautos ar kompetentingų valstybės institucijų sukurta, formaliai apibrėžta visuotinai privalomo elgesio taisyklė, kurios vykdymas yra garantuojamas santykio subjektų abipuse nauda ir valstybės prievarta. Teisės norma yra viena iš trijų teisinės būties lygmenų ( teisinės būties lygmenys : teisinės idėjos, teisės norma, teisiniai santykiai), bei matomiausias teisės elementas.
Finansų teisės normos reguliuoja santykius, kurie atsiranda valstybei ir vietiniams valdymo organams planuojant, skirstant ir naudojant finansinius resursus, reikalingus jų uždaviniams įgyvendinti. Finansų teisės normos išreiškia finansinių teisinių santykių dalyvių elgesio taisyklę, nustato finansinių teisinių santykių dalyvių teises ir pareigas. Nuo kitų teisės šakų normų jos skiriasi tuo, kad finansų teisės normos reguliuoja santykius, kurie atsiranda kaupiant, skirstant, naudojant ir kontroliuojant finansines lėšas.
Savo darbe, aš pirmiausiai aptarsiu, kaip suprantama teisės norma bendrąja prasme, kokie yra išskiriami teisės normos požymiai, kas tai yra teisės normos vidinė struktūra, kokie elementai ją sudaro. Aptarusi, kas yra teisės norma bendrąja prasme, toliau savo darbe aprašysiu kas tai yra finansų teisės norma, kokie yra išskiriami šių normų ypatumai, kokia yra finansų teisės normos vidinė struktūra, bei kaip yra klasifikuojamos finansų teisės normos, kokios finansų teisės normų rūšys yra išskiriamos. Rašydama šį rašto darbą aš remsiuosi tiek lietuviška literatūra, tiek rusų autorių knygomis.
Teisės normos struktūra teisės literatūroje yra suprantama nevienodai. Vieni teigia, kad teisės normos vidinę struktūrą sudaro trys elementai (dispozicija, hipotezė, sankcija), kiti teigia, kad teisės normos vidinę struktūrą sudaro tik du elementai ( vieni teigia, kad tai hipotezė ir sankcija; kiti, kad tai hipotezė ir sankcija, o treti – dispozicija ir sankcija), treti, kad tik vienas elementas (dispozicija). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-11
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.73 KB
Autoriusrobertas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą