Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Esminės pirkimo - pardavimo sutarties sąlygos

Esminės pirkimo - pardavimo sutarties sąlygos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Esminių pirkimo – pardavimo sutarties sąlygų bendroji charakteristika. Esminių pirkimo – pardavimo sutarties sąlygų atskyrimas nuo kitų sąlygų. Sąlygos, laikomos esminėmis pirkimo – pardavimo sutarties sąlygomis, ir jų reikšmė. Sutarties dalykas kaip esminė pirkimo – pardavimo sutarties sąlyga. Kitos esminės pirkimo – pardavimo sutarties sąlygos. Bendroji charakteristika. Kaina kaip esminė kai kurių pirkimo – pardavimo sutarčių sąlyga. Išvados. Santrauka (summary).

Ištrauka

Pirkimo – pardavimo sutartis yra viena svarbiausių ir plačiausiai civilinėje apyvartoje naudojamų civilinių sutarčių. Mums žinoma šios sutarties teisinio reguliavimo istorija siekia beveik keturis tūkstančius metų. Be to, pirkimo – pardavimo sutarties institutas padarė didelę įtaką formuojant kitų civilinių sutarčių institutus. Pažymėtina ir tai, kad pirkimo – pardavimo sutartis užima pagrindinį vaidmenį tarptautiniuose ekonominiuose santykiuose. Šiuos santykius reguliuoja Jungtinių Tautų 1980 m. Vienos konvencija dėl tarptautinio prekių pirkimo – pardavimo sutarčių .
Civilinės teisės doktrina skiria tris sutarties, tarp jų ir pirkimo – pardavimo sutarties, svarbiausius elementus, t.y. 1) sutarties subjektas; 2) sutarties turinys ir 3) sutarties forma .
Šalys, sudarydamos pirkimo – pardavimo sutartį, paprastai susitaria dėl pirkimo – pardavimo sutarties turinio, t.y. dėl sutarties dalyko, kainos, kokybės, sutarties įvykdymo termino ir vietos, atsiskaitymo būdo ir t.t. Kiekvienas susitarimas dėl šalių tarpusavio teisių, pareigų, kitais su sutartimi ir jos vykdymu susijusiais klausimais civilinės teisės doktrinoje yra vadinama sutarties sąlyga. Tačiau ne visos sutarties sąlygos yra lygiavertės, kai kurios jų, būtent esminės pirkimo – pardavimo sutarties sąlygos, yra būtina prielaida pirkimo – pardavimo sutarčiai egzistuoti.
Atsižvelgiant į tai, kad sutarties turinį sudarančios sąlygos yra nevienodai reikšmingos, šio darbo uždaviniai yra analizuoti Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių esmines pirkimo – pardavimo sutarčių sąlygas ir jų ypatumus, bei tirti teisės aktų, nustatančių esmines pirkimo – pardavimo sutarčių sąlygas, įgyvendinimą praktikoje, apžvelgiant bendrosios kompetencijos teismų praktiką.
Atsižvelgiant į šio darbo uždavinius, bus aptarti šie pagrindiniai klausimai, susiję su esminėmis pirkimo – pardavimo sutarties sąlygomis: esminių pirkimo – pardavimo sutarčių sąlygų istorinė raida ir jų atribojimas nuo kitų pirkimo – pardavimo sutarčių sąlygų, bendroji esminių pirkimo – pardavimo sąlygų charakteristika bei atskirų sąlygų ypatumai Lietuvos ir kitų valstybių teisės doktrinoje bei teisės aktuose ir teismų praktikoje. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas sutarties dalykui kaip vienintelei esminei bendrųjų pirkimo – pardavimo sutarčių sąlygai bei sutarties kainai kaip dažniausiai pasitaikančiai esminei kai kurių pirkimo – pardavimo sutarčių sąlygai.
Analizuojant minėtus klausimus, bus vadovaujamasi Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu ir kitais teisės aktais, apžvelgiama Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika, susijusi su esminių pirkimo – pardavimo sutarčių sąlygų nustatymo praktiniais aspektais. Taip pat bus remiamasi ir prieinamais kitų valstybių teisės aktais ir literatūra.
Atsižvelgiant į šio darbo uždavinius ir objektą, bus naudojami keli esminių pirkimo – pardavimo sutarties sąlygų tyrimo metodai. Visų pirma, reiktų išskirti istorinį metodą, kurio pagalba bus siekiama apžvelgti esminių pirkimo – pardavimo sutarties sąlygų vystymosi ypatumus užsienio valstybėse ir Lietuvoje. Antra, bus taikomas formalusis teisinis metodas, kuris padės atskleisti šiame darbe nagrinėjamo klausimo esminius bruožus. Trečia, sisteminio metodo pagalba bus sistemiškai analizuojamos teisės aktų normos, susijusios su esminėmis pirkimo – pardavimo sutarties sąlygomis, remiantis jų ryšiais su kitomis teisės normomis. Ketvirta, šiame darbe bus naudojamas lyginamasis metodas, kuris padės atskleisti atskirų užsienio valstybių esminių pirkimo – pardavimo sutarties sąlygų teisinio reglamentavimo ypatumus ir palyginti su Lietuvoje galiojančiu analogišku teisiniu reglamentavimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-05
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai21
Dydis28.58 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. Andrutė Kalinauskienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Esmines pirkimo pardavimo sutarties salygos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. Andrutė Kalinauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą