Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Sveikatos teisės samprata

Sveikatos teisės samprata

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Sveikatos teisės samprata. Sveikatos koncepcija: nauja perspektyva. Ekonominis kompromisas ir gerbūvis. Sveikatos teisė Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Žmonės įvairiais būdais rūpinasi savo sveikata, norėdami ją išlaikyti arba pagerinti. Pavieniui ar grupėmis (šeimomis, asociacijomis, darboviečių bendruomenėmis ir t.t.) žmonės ieško jų manymu sveikatinančios veiklos.
Šiuolaikinė visuomenė skiria didelę dalį savo ekonominių resursų sveikatinimo priemonėms. Sveikatos apsaugos industrija, siūlanti žmonėms sveikatinimo priemones ir paslaugas tampa viena iš stambiausių ekonomikos varomųjų jėgų moderniose valstybėse. Tai rodo, kad sveikatos apsaugos prieinamumas yra labai svarbus tiek konkretaus individo, tiek visos populiacijos sveikatos gerbūviui.
Sveikatos apsaugos politika yra visuomenei labiausiai rūpimas klausimas, kuriam skiriama didžiausia visuomenės intelektualinių bei fizinių resursų dalis.
Sveikatos priežiūros sistema yra labai dinamiška – reaguojanti į sveikatos srities naujoves, mokslo laimėjimus įvairiose srityse, kurie paprastai yra nukreipti į įvairias ligas ir patologijas . Todėl sveikatos apsaugos sistemos kritikai, bet ne industrija, pagrįstai sveikatos apsaugos sistemą linkę vadinti " ligų priežiūros sistema".
Šis apibrėžimas dar prieš 40 metų buvo atmestas PSO, kuri suformulavo tokį sveikatos apibrėžimą: Sveikata tai vispusiška fizinė, protinė ir socialinė gerovė, o ne tik tai ligos ar pažeidimo nebuvimas. Šis apibrėžimas yra platus, apimantis įvairia žmogaus gyvenimo sritis:
sveikatos priežiūros institucijas
individų genetines ypatybes
aplinkos veiksnius
mitybos adekvatumą ir kokybę
socialinę aplinką(pvz., stresą)
individualias charakterio ypatybes ( pvz., savigarbą)
Taigi ir visi faktoriai, turintys įtakos sveikatai , įeina į sveikatos sąvoką pagal PSO apibrėžimą, tačiau kiekvienas iš jų yra už sveikatos apsaugos sampratos ribų, t.y. tiek visuomenė, tiek pati valstybė dažniausiai sveikatą dar suvokia siaurąją prasme - tik kaip ligos nebuvimą, neskirdami pakankamai dėmesio sveikatą lemiančiams veiksniams.
Poreikis reglamentuoti su sveikata susijusius santykius atsirado naujai susiformavus visuomeniniams santykiams, kuriuos lėmė tiksliųjų mokslų vystymasis ir pritaikymas gyvybei, bei negalėjimas šių santykių reglamentuoti kitomis teisės normomis.
Šis poreikis yra prielaida naujos teisės šakos – sveikatos teisės – atsiradimui (šie santykai yra specifiniai, socialiai svarbūs, nėra reglamentuoti kitų teisės šakų, yra būtinumas šių santykių teisiniam reguliavimui taikyti specialų reguliavimo metodą).
Lietuvoje sveikatos teisė, kaip savarankiška teisės šaka dar nėra susiformavusi, tačiau sparčiai vystosi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-16
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.41 KB
Autoriusnadia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveikatos teises samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 5 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą