Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Operatyvinės veiklos santykis su kitais mokslais

Operatyvinės veiklos santykis su kitais mokslais

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Rašysenos ir autorystės ekspertizės. Eismo įvykių ekspertizės. Fonoskopinė ekspertizė. Medžiagų ir gaminių ekspertizės. Trasologinės ekspertizės. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos operatyvinės veiklos operatyvinių darbuotojų teisinio statuso problema kyla įvairiuose teisiniuose aktuose. Šią teisinę kategoriją galima apibrėžti tiek baudžiamuoju procesiniu, tiek administraciniu–teisiniu požiūriais. Teorijoje ir praktikoje dažniausiai pabrėžiama operatyvinių darbuotojų taikoma taktika, taikomos operatyvinės veiklos priemonės ir metodai. Tuo tarpu iki šiol mažiausiai kalbėta operatyvinių darbuotojų administracinio teisinio statuso tema.
Praktikoje dažnai kyla objektyvūs poreikiai ištirti operatyvinių darbuotojų administracinio–teisinio statuso įgijimo, pasikeitimo, pasibaigimo bei įgyvendinimo klausimus, kuriuose ypač daug dėmesio reikėtų skirti šio statuso teoriniam modeliavimui (statiniam ir dinaminiam aspektams). Atsirado būtinybė nustatyti Lietuvos Respublikos teisinių normų šioje srityje pranašumus ir trūkumus.
Pagrindinis požymis, pagal kurį operatyvinės veiklos subjektus galima atskirti nuo kitų valstybės valdymo subjektų, yra jų veiklos įgyvendinimo metodai, tai yra tam tikros administracinio poveikio priemonės ir metodai, kuriais operatyvinės veiklos subjektai veikia žmonių elgesį.
Teisinėje praktikoje iškyla klausimų, reikalaujančių ir kitų mokslo žinių. Operatyvinės veiklos subjektai bendradabiauja su įvairiomis institucijomis, kurios atlieka reikiamus tyrimus ar ekspertizes.

Rašysenos ekspertizės objektai yra rankraštiniai tekstai, įrašai (raidiniai ir skaitmeniniai) ir parašai. Rankraštiniai įrašai tiriami parašyti ant įvairių paviršių: popieriaus, kartono, medžiagos, ant sienos ir t. t. Rankraštiniai įrašai gali būti parašyti įvairia medžiaga (rašalu, pasta, tušu, dažais, anglimi ir kt.) ir įvairiomis rašymo priemonėmis (parkeriu, šratinuku, pieštuku, teptuku ir t. t.).
Rašysenos ekspertizė glaudžiai susijusi su dokumentų ekspertize, kurią atliekant nustatomas dokumentų pagaminimo būdas, dokumentams gaminti naudotos medžiagos ir priemonės, dokumentų turinio pakeitimo faktas, būdas, pakeistos naudotos medžiagos ir priemonės, tiriami Lietuvos Respublikos pinigų banknotai, vertybiniai popieriai ir dokumentai su vandens ženklais.
Dabar labai ištobulėjus dokumentų kopijavimo technikai, ekspertinėje praktikoje pasitaiko sumontuotų dokumentų. Jeigu apžiūrint dokumentą kyla versija, kad jis sumontuotas, pirmiausia patartina skirti dokumento ekspertizę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-17
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis28.56 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Operatyvines veiklos santykis su kitais mokslais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą