Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Ikiteisminio tyrimo planavimas ir organizavimas

Ikiteisminio tyrimo planavimas ir organizavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Ikiteisminio tyrimo sąvoka. Ikiteisminio tyrimo planavimas. Ikiteisminio tyrimo planavimo sąvoka literatūroje. Ikiteisminio tyrimo planavimo rūšys ir principai. Ikiteisminio tyrimo planavimo etapai ir formos. Ikiteisminio tyrimo organizavimas. Ikiteisminio tyrimo organizavimo sąvoka. Ikiteisminio tyrimo organizavimo tikslai. Ikiteisminio tyrimo organizavimo principai. Ikiteisminio tyrimo organizavimo uždaviniai. Ikiteisminio tyrimo organizavimo sistema. Ikiteisminio tyrimo pareigūno veiksmai. Išvados.

Ištrauka

Įsigaliojus naujam Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodeksui (toliau – BPK), žymiai pasikeitė nusikalstamų veiklų tyrimo ir baudžiamųjų bylų nagrinėjimo tvarka. Taip pat pasikeitė prokuroro vaidmuo, uždaviniai bei funkcijų turinys baudžiamajame procese ir ikiteisminiame tyrime, kaip baudžiamojo proceso stadijoje. Prokuroras tapo pagrindine ikiteisminio tyrimo figūra ir atsakingu už ikiteisminį tyrimą subjektu, jis tapo įstatymų taikymo praktikos formavimo subjektu. Dėl šių pasikeitimų kilo daug praktinių problemų. Prokuroro vaidmuo ikiteisminiame tyrime, taip pat prokuroro funkcijos organizuoti ikiteisminį tyrimą ir jam vadovauti, o kartu ir su šia funkcija susijusių proceso elementų nagrinėjimas yra neginčijamai aktualūs.
Mano darbo tikslas buvo – kompleksiškai išnagrinėti ir ištirti ikiteisminio tyrimo planavimo ir organizavimo procesus, jų svarbą ir juos atliekančių subjektų vaidmenį bei vietą ikiteisminiame tyrime apskritai, jų tarpusavio procesinius santykius, išanalizuoti pagrindus, priemones bei sąlygas ikiteisminio tyrimo planavimo ir organizavimo sėkmei užtikrinti, atsižvelgiant į baudžiamojo proceso ir kriminalistikos mokslo aspektus.
Efektyvų organizavimą ikiteisminiam tyrimui sąlygoja pakankamai aiški teisinė reglamentacija, organizavimo, vadovavimo ir kontroliavimo funkcijų suderinimas, subjektų, atliekančių tyrimą kompetencija, ikiteisminio tyrimo planavimas ir kiti veiksniai. Akivaizdu, jog ikiteisminio tyrimo organizavimo efektyvumui bei jo tikslų įgyvendinimui neigiamą įtaką daro augantis nusikalstamumo lygis, didėjantis pareigūnų darbo krūvis bei menkas darbo techninis ir finansinis aprūpinimas.
Procesiškai ikiteisminio tyrimo pareigūnas yra pavaldus prokurorui, todėl besąlygiškai privalo vykdyti visus prokuroro nurodymus. Ikiteisminio tyrimo pareigūnas, nesutikdamas su prokuroro nurodymais, remdamasis ikiteisminio tyrimo įstaigos pareigūnų bei prokurorų tarnybinį statusą reglamentuojančiais aktais, gali kreiptis į ikiteisminio tyrimo įstaigos vadovą ar aukštesnį prokurorą. Tačiau toks problemos sprendimo kelias nėra pats geriausias.
Pagal Konstitucijos 118 str. ir BPK 164 str. prokurorui priskirtos ikiteisminio tyrimo organizavimo ir vadovavimo jam funkcijos. Jis negali apsiriboti tik teisiniais kontrolės klausimais, svarbus ir gebėjimas efektyviai bendradarbiauti su ikiteisminio tyrimo pareigūnais. Todėl yra būtina sureguliuoti prokurorų ir ikiteisminio tyrimo pareigūnų bendradarbiavimo bei galimų konfliktų sprendimo būdus, bendrais Generalinio prokuroro ir ikiteisminio tyrimo institucijų vadovų įsakymais ar kitokio pobūdžio bendrais susitarimais. Žinoma, dėl tokių susitarimų formos galima diskutuoti.
Nors ikiteisminio tyrimo teisėjas neturi tokių plačių įgaliojimų, kaip prokuroras, visgi jis yra svarbiausia ikiteisminio tyrimo organizavimo sistemos dalis. Jis užtikrina ikiteisminio tyrimo veiksmų teisėtumą ir pagrįstumą, skaidrumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-17
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.54 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ikiteisminio tyrimo planavimas ir organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą