Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) Taryba

Europos Sąjungos (ES) Taryba

  
 
 
1234567
Aprašymas

Europos Sąjungos (ES) tarybos veikla. Tarybos darbo organizavimas. Pagrindinės funkcijos. Teisės aktų priėmimas ir pirmininkavimas. Pirmininkavimo Taryboje pranašumai bei trūkumai. Generalinis sekretoriatas. Europos Sąjungos (ES) Tarybos posėdžiai. Balsų pasiskirstymas Europos sąjungos Taryboje. Valstybių narių ekonominės politikos koordinavimas. Tarptautinių sutarčių sudarymas. Bendra užsienio ir saugumo politika.

Ištrauka

Šiuo referatu stengiausi aprašyti Europos Sąjungos Tarybą, glaustai supažindinti su šios itin svarbios institucijos pagrindine veikla, funkcijomis, struktūra, darbo organizavimu bei kitais, mano nuomone, svarbiausiais Tarybos bruožais.
Šios ES institucijos veikla itin aktuali kiekvienam dabartinės žinių visuomenės nariui, ypač šiuo metu vykstant įtemptiems ginčams dėl ES biudžeto, dėl kurio priėmimo svarstymai vyksta ES Taryboje.
Europos Sąjungos Taryba (prieš ES sutarties įsigaliojimą vadinta Ministrų taryba) yra svarbiausia ES sprendimų priėmimo institucija. Kaip ir Europos Parlamentas, Taryba buvo įsteigta pagal steigimo sutartis praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Ji atstovauja valstybėms narėms, o jos posėdžiuose dalyvauja po vieną kiekvienos ES valstybės narės vyriausybės ministrą, kuris yra įgaliotas priimti sprendimus ir yra atsakingas už konkrečią sritį (užsienio reikalų, finansų, socialinių reikalų, transporto ir t.t.). Tarybos nariai yra politiškai atsakingi savo nacionaliniams parlamentams ir viešajai nuomonei.Tai užtikrina Tarybos sprendimų demokratinį teisėtumą. Taryboje vyriausybių atstovai gina savo interesus ir siekdami bendrų sprendimų ieško kompromisų, atsižvelgdami į Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų pareikštas pozicijas.
Kurie ministrai vyksta į kokius posėdžius, priklauso nuo klausimų, įrašytų į jų darbotvarkę. Jei, pavyzdžiui, Taryba turi svarstyti aplinkos klausimus, posėdyje dalyvauja kiekvienos ES valstybės narės aplinkos ministrai, ir ji vadinama "Aplinkos taryba", jeigu renkasi užsienio reikalų ministrai – vadinama generaline taryba, kuri sprendžia bendrus politikos klausimus.
Iš viso yra devynios tarybos, bet nepaisant to Taryba išlieka viena institucija. Tarybos:
Bendrųjų reikalų ir išorės santykių
Ekonomikos ir finansų (ECOFIN)
Teisingumo ir vidaus reikalų
Darbo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų
Konkurencingumo
Transporto, telekomunikacijų ir energetikos
Žemės ūkio ir žuvininkystės
Aplinkos
Švietimo, jaunimo ir kultūros. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-10
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.91 KB
AutoriusAlexas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos Taryba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą