Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Valstybės atsakomybė už tarptautinės teisės pažeidimus

Valstybės atsakomybė už tarptautinės teisės pažeidimus

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Valstybės atsakomybė ir elgesys su užsieniečiais. Vidaus gynybos priemonių išnaudojimas. Valstybės įvykdytas tarptautinės teisės pažeidimas. Veiklos priskyrimas valstybei. Tarptautinio įsipareigojimo pažeidimas. Valstybės atsakomybė dėl kitos valstybės veikos. Aplinkybės, pašalinančios veikos neteisėtumą. Valstybės tarptautinės atsakomybės turinys. Įsipareigojimų, kuriuos nustato bendrosios tarptautinės teisės imperatyvinės normos, sunkūs pažeidimai. Valstybės tarptautinės atsakomybės įgyvendinimas. Atsakomosios priemonės ir ginčų sprendimas. Tarptautinės teisės pažeidimo pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Šiuo referatu pabandysiu apžvelgti valstybės atsakomybės už tarptautinės teisės pažeidimus sistemą, nuo veiklos priskyrimo valstybei iki pažeidimo pasekmių.
Jeigu valstybė pažeidžia tarptautinės paprotinės teisės normą arba nesilaiko savo sutartimi prisiimto įsipareigojimo, ji pažeidžia tarptautinę teisę arba įvykdo vadinamąjį "tarptautinį neteisėtą aktą". Teisės, reguliuojančios valstybių atsakomybės klausimus, tikslas yra nustatyti, ar įvykdytas neteisėtas aktas, už kurį valstybė pažeidėja turi būti atsakinga ir kokios teisinės pasekmės dėl to kyla bei kokiais būdais tokia tarptautinė atsakomybė gali būti įgyvendinta (pvz., nukentėjusios valstybės taikomomis atsakomosiomis priemonėmis, tokiomis kaip represalijos ar retorsijos).
Sąvoka "atsakomybė" kartais taikoma ir valstybių pareigoms, kylančioms dėl pavojingos veiklos, neuždraustos tarptautinės teisės, žalingų padarinių (pvz.,branduolinė gamykla, eksploatuojama netoli sienos (teisėta veikla), įvykus avarijai padaro žalos - kaimyninės valstybės teritorija užteršiama radioaktyviomis medžiagomis (tai žalingi padariniai, už kuriuos turi būti atlyginta)).
Kiekvienas pažeidimas susideda iš dviejų elementų – subjektyvaus ir objektyvaus. Valstybė pažeidžia tarptautinę teisę, kai:
a) veika, pasireiškianti veiksmais arba neveikimu, pagal tarptautinę teisę yra priskiriama šiai valstybei;
b) tokia veika sudaro šios valstybės tarptautinio įsipareigojimo pažeidimą.
Istoriškai dabartinės valstybių atsakomybę reglamentuojančios teisės svarbiausi aspektai išsirutuliojo iš atvejų, susijusių su neteisėtu elgesiu su užsieniečiais bei vadinamaisiais "tarptautiniais minimaliais standartais".1 Ši sritis yra "raktas" į daugelio Tarptautinės Teisės Komisijos rengiamos Konvencijos projekto straipsnių turinio supratimą. Šiuolaikinės normos dėl žmogaus teisių (draudžiančios blogą elgesį su visais asmenimis nepriklausomai nuo jų pilietybės) yra palyginti nesenos. Tačiau jau daugiau nei prieš 200 metų tarptautinėje teisėje buvo įtvirtinti minimalūs tarptautiniai standartai dėl elgesio su užsieniečiais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-16
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.93 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes atsakomybe uz tarptautines teises pazeidimus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą