Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės sampratų diferenciacija

Teisės sampratų diferenciacija

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Darbo objektas: teisės sampratų įvairovė. Darbo tikslas: išanalizuoti teisės sampratas. Teisės sampratų diferenciacija pagal teisės kildinimą iš jėgos persvara garantuoto intereso. Gumplovičiaus prievartos teorija. klasinės teisės (marksistinė) teorija. realistinė teisės samprata, arba R. von Iheringo "interesų jurisprudencija". Teorijos, grindžiančios teisės esmę priešingų interesų kompromisu. Visuomeninės sutarties teorija. Solidarumo, arba socialinės priklausomybės (funkcijų), teorija. Teisės sampratų diferenciacija pagal teisės šaltinio pobūdį. Teologinė arba dieviškoji, teisės kilmės teorija. Prigimtinės teisės teorija. Teisinis pozityvizmas. Normatyvistinė (etatistinė) teisės samprata. Institucinis pozityvizmas. Sociologinė teisės samprata.

Ištrauka

Teisė- viena iš svarbiausių visuomeninių santykių dalis. Ji užima didžiulę vietą mūsų gyvenime.
Teisės, kaip valstybės nustatytų ar sankcionuotų, visiems privalomų, formaliai apibrėžtų, prireikus valstybės prievarta garantuojamų, visuomeninių santykių dalyvių elgesio taisyklių sistemos, samprata ilgą laiką nekėlė didesnių diskusijų. Susiformavo požiūris į teisę, kaip į sustabarėjusią uždarą visuomenės sistemos dalį. Būdamas socialinis reiškinys, teisė dėl tokio požiūrio prarado tiesioginį ryšį su žmogumi, jo emocijomis, poreikiais. Žaidžiantys smėlio dėžėje vaikai, dar nesuprantantys žodžių valstybė, įstatymas, teisė, suvokia, kas teisinga ir kas ne, kad egzistuoja bendri didžiajai pasaulio tautų daugumai draudimai. Dėl panašių samprotavimų, teisės tradicijų, įvairių teisės mokslo raidos krypčių pasaulio teisės moksle susiformavo nemažai teisės sampratų, gerokai besiskiriančių nuo mums įprastos.Gilinantis į teisės esmę, ją konkretinant, reikia susipažinti su istorijoje buvusiomis ir esamomis teorijomis, kurios aiškina, iš kur ir kaip atsiranda, funkcionuoja ir įsiprasmina teisė. Tų teorijų įvairovė rodo, kad požiūris į teisės esmę yra sudėtingas ir nevienareikšmis. Įvairios teisės sampratos sutampa tik vienu požiūriu- idėja, kad teisė yra visuomeninio gyvenimo tvarka.
Darbo objektas: teisės sampratų įvairovė.
Darbo tikslas: išanalizuoti teisės sampratas.
Darbo uždaviniai:
1.Apžvelgti teisės sampratų diferenciacija pagal teisės kildinimą iš jėgos persvara garantuoto intereso.
2.Paanalizuoti teorijas, grindžiančias teisės esmę priešingų interesų kompromisu.
3.Apibendrinti teisės sampratų diferenciaciją pagal teisės šaltinio pobūdį.
Atlikimo metodai: mokslinės literatūros analizė, loginė bei palyginamoji analizė
Tai viena iš seniausių teisės teorijų, nes atitinka istoriškai pirmąją teisės raidos stadiją, kai teise galėjo būti tik stipriojo teisė. Ją antikoje sukūrė graikų filosofai sofistai, teisę kildinę iš jėgos. Naujomis sąlygomis šią teoriją plėtojo lenkų kilmės teisininkas Liudvikas Gumplovičius (1838-1909), profesoriavęs XIX a. antroje pusėje Austrijos ir Prancūzijos universitetuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis29.21 KB
Autoriusmurzas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaPanevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises sampratu diferenciacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą