Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos socialinės politikos principų įgyvendinimas lygių galimybių srity

Europos Sąjungos socialinės politikos principų įgyvendinimas lygių galimybių srity

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Lygios galimybės Europos Sąjungoje. Lyčių aspekto integravimo strategija. Lyčių aspekto integravimo strategijos įgyvendinimo ypatumai Europos Sąjungoje (ES). Lyčių lygybė Lietuvoje. Homoseksualumas Europos Sąjungoje (ES): teisinis narių pasirengimas užtikrinti lygybę. Nyderlandai. Lietuva.

Ištrauka

Mes visi esame savaip skirtingi. Skiriamės akių, plaukų, odos spalva, kūno sudėjimu, balso tembru, lytimi, seksualine orientacija, pomėgiais ir požiūriu į gyvenimą. Kiekviena mūsų kūno ląstelė yra unikali. Sunku patikėti, kad vienaip skirtingi gali pradėti smerkti, tyčiotis, kankinti, engti kitaip skirtingus. Juk kokie individualūs mes bebūtume visus mus vienija viena – esame žmonės ir turime tas pačias teises gyventi savo gyvenimą, jei tik nepažeidžiame kitų individų teisių. Tačiau realybė visada skiriasi nuo siekiamos tikrovės. Tam, kad individų, panašių kokiu nors bruožu, dauguma negalėtų savivaliauti mažumos atžvilgiu, žmogiškumo nepakanka. Reikalingi įstatymai, normos, direktyvos, strategijos, ištisa politika, ginanti kokią nors mažumos grupę, ar suteikianti galimybę pilnavertiškai funkcionuoti grupei, kokia nors savybe besiskiriančiai nuo dominuojančiosios. Taip atsiranda diskriminacija ir taip gimsta nenumaldomas poreikis siekti lygybės. Lygybės tarp moterų ir vyrų, heteroseksualų ir ne, juodaodžių. Tarp visų, kurie nors kiek skirtingi.
Skirtingos šalys į diskriminaciją žiūri skirtingai – viskas priklauso nuo istorinės kultūrinės patirties, politinio, ekonominio, socialinio išsivystymo ir dar galybės faktorių. Kokioje nors Afrikos gentyje moteris gali būti nelaikoma žmogumi, kuri turi kažkokias teises ir visiems tos genties gyventojams tai atrodys savaime suprantama ir natūralu. Tuo tarpu Švedijos moteris gali paduoti į teismą vyriškį, atidariusį jai duris. Lietuvė gi, būtų pamaloninta sulaukusi tokio džentelmeniškumo apraiškos. Dėl lygių teisių užtikrinimo homoseksualiems (biseksualius asmenis priskiriu taip pat šiai grupei) ir heteroseksualiems asmenims tiek Europa, tiek likęs pasaulis yra vieningiau pasimetę, neužtikrinti. Nors vis daugėja valstybių, kurios išdrįsta individams leisti pasirinkti kuriai lyčiai meilės jausmus puoselėti.
Kiek šalių – tiek patirčių, supratimų ir požiūrių, todėl savo darbe sieksime apžvelgti kaip Europos Sąjunga integravo nacionalinius kultūrinius šalių narių aspektus į lygių galimybių politiką. Šiame darbe apžvelgsime lygybę tarp lyčių ir seksualinių mažumų nediskriminavimą užtikrinančius ES socialinės politikos aspektus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-26
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.3 KB
Autoriusauksia
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos socialines politikos principu igyvendinimas lygiu galimybiu srity [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą