Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė jūrų teisė (2)

Tarptautinė jūrų teisė (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės jūrų teisės šaltiniai. Tarptautinės teisės kriterijai nustatant baudžiamąją jurisdikciją. Jurisdikcija ir suverenitetas. Baudžiamoji jurisdikcija. Pagrindiniai jurisdikcijos nustatymo principai. Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas. Baudžiamoji jurisdikcija jūros erdvėse. Vidaus vandenys. Dvi baudžiamosios jurisdikcijos taikymo sistemos. Kariniai laivai. Užsienio karo ir kitų valstybinių nekomercinių laivų įplaukimo į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą ir buvimo jame taisyklės. Teritorinė jūra. Teisinis režimas teritorinėje jūroje. Taikus plaukimas teritorinėje jūroje. Karinių laivų taikaus plaukimo teisė. Baudžiamoji jurisdikcija, taikoma laivams taikaus plaukimo per teritorinę jūrą metu. Laivai, kurie teritorinėje jūroje yra nuleidę inkarą. Išskirtinė ekonominė zona ir gretutinė zona. Gretutinė zona. Išskirtinė ekonominė zona. Kontinentinis šelfas. Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 332 straipsnis. Atviroji jūra. Laivo teritorialumo fikcija. Lotus byla. Municipalinių teismų jurisdikcija kriminalinių nusikaltimų atvirojoje jūroje atveju. Vėliavos taisyklės taikymo išimtys atvirojoje jūroje. Apžiūros teisė (The Right of Visit). Piratavimas (Piracy). Persekiojimo karštais pėdsakais teisė (The Right of Hot Pursuit). Apžiūros teisė (The Right of Visit). Nesankcionuota transliacija (Unauthorised Broadcasting). Prekyba vergais (Slave trade). Sutartimis nustatytos vėliavos taisyklės išimtys. Povandeninių kabelių apsauga (The protection of the submarine cables). Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 224 straipsnis. Nelegali emigracija (Illegal emigration). Nelegalus narkotinių medžiagų pervežimas (Control of Narcotic Drug Trafficing). Prisiartinimo teisė. (The right to approach). Laivų susidūrimai atvirojoje jūroje (Collisions on the high seas). Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 222 straipsnis. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinė jūrų teisė - tai tarptautinės teisės šaka. Jūrų teisė yra teisės rūšis, kuria valstybės reguliuoja savo tarpusavio santykius atsižvelgiant į jūrines teritorijas, kurios yra pakrantės valstybės jurisdikcijoje arba tas jūros ir jūros dugno sritis, kurios yra už bet kurios nacionalinės jurisdikcijos ribų.
Riekia pažymėti tai, kad jūrų teisė (the law of the sea) skiriasi nuo laivybos teisės (admirality or maritime law), kuri reguliuoja santykius tarp privačių asmenų, užsiimančių krovinių ar keleivių pervežimu jūra. Kalbant apie baudžiamosios jurisdikcijos taikymą tarptautinėje jūrų teisėje, pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas valstybei, kaip tarptautinės teises subjektui, jos teisėms ir suverenitetui jūros erdvėse. Būtent tarptautinė jūros teisė (the law of the sea) reguliuoja baudžiamosios jurisdikcijos nustatymą, kadangi šiuo atveju svarbiausias subjektas yra valstybė.
Tarptautinė jūrų teisė šiuo metu yra viena labiausiai kodifikuotu tarptautinės teisės šakų. Tarptautinės jūrų teisės kodifikavimo procesas ypač suaktyvėjo šio amžiaus antrojoje pusėje.
Vis dėlto, kaip nė vienoje kitoje tarptautinės teisės šakoje, jūros teisės šaltinių tarpe ypatingai didelę reikšmę užima paprotinė teisė. Nors jau nuo seno yra žinomos tarptautinės sutartys, kurios reguliavo valstybių santykius jūrų atžvilgiu. Kalbant apie senuosius tokio pobūdžio dokumentus, reikėtu paminėti, kad pastarieji labiau buvo susiję su laivybos klausimais. Iš tokių dokumentų paminėtini yra the RhocUan Sea Laiv, the RM/CS ofOleron, Consolato delM.an ir t.t.
Kalbant apie tarptautinės jūrų teisės šaltinių istoriją negalima būtu nepaminėti vieno iš tarptautinės teisės kūrėjų Hugo Grocijaus (Hugo Grotius). 1608 metais išleistame jo darbe "Laisvoji jūra" (Mare Liberum) jis paskelbė vieną iš pagrindinių atvirųjų jūrų principų, kuriuo vadovaujamasi ir dabar: t.y. atviroji jūra yra atvira visų valstybių laivams ir negali priklausyti nė nuo vienos valstybės valios. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-26
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis57.52 KB
AutoriusLINELIS
Viso autoriaus darbų22 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine juru teise (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 45 puslapiai 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą