Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos (3)

Teisės normos (3)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Teisė normos ir jų rūšys. Teisės normos samprata. Teisės normos struktūra, jos požymiai. Teisės normų rūšys. Aplinkybės lemiančios teisės normų priklausomybę vienai ir kitai rūšiai. Išvados.

Ištrauka

Svarbus visuomenės bruožas yra jos organizuotumas, socialinį gyvenimą sudarančių visuomeninių santykių tvarkymas ir būtinumas juos reguliuoti. Socialinio gyvenimo reguliavimas, tai žmonių bei jų kolektyvų elgesio nustatymas, pastangos orientuoti jų funkcionavimą, raidą tinkama linkme, nustatyti atitinkamas ribas ir tikslingai tvarkyti visus santykius.
Dabartinė teisė dėl spartaus mokslo, technikos, ekonomikos vystimosi, tiek politikoje tiek pačioje visuomenėje įgyja naujų krypčių, kuriose atsiranda naujos teisės šakos, o kartu su teisiniais reiškiniais atsiranda nauji teisiniai subjektai. Retas asmuo šiuolaikiniame gyvenime apseina be šių naujų teisinių darinių. Todėl kvalifikuoti teisininkai formuluodami teisingą ir reikalingą teisės supratimą visuomenei, aptinka daug diskutuotinų savokų, formuluojančių ir subjektus abibūdinančių aplinkybių, kurias tam tikrose situacijose galima skirtingai traktuoti. Diskusija geras dalykas, ji praplėčia diskutuotino objekto atžvilgiu akiratį ir skatina į teisinius santykius žvelgti nuo skirtingų prizmės kampų ieškant pusiausvyros taško ir surandant kompromisą tarp nuomonių ir faktų. Tokia kūrybinga teisės raida suteikia teisei išskirtinių bruožų tarp kitų mokslo šakų ir tuo teisė kaip mokslas bei veiklos sritis yra labai patrauklus. Asmuo, kurio gyvenimas veikiamas socialinių visuomeninių santykių, susidūręs su teise, neįsigilina į pačią teisės sampratą, nes jį tik domina konkrečios teisės normos, kurių jis nesilaikė, ir pasėkmės, dėl jo tokios veikos. Valstybės valdymo institucijos yra ta visuomenės dalis, kuri yra prisiėmusi atsakomybę ir įgyvendindama likusios visuomenės dalies norus, lūkesčius, visuotinai pripažintas elgesio taisykles ir papročius paverčia sankcionuotomis teisės normomis. Teisės normos draudė, įpareigojo, leido veikti savo nuožiūra ir tuo užtikrino stabilią ir tikslingą žmonių elgesio tvarką, protingai sprendė konfliktus tenkinant įvairių santykių dalyvių interesus, gynė ir garantavo subjektų teises, todėl visuomenės socialinio reguliavimo sistemoje teisė tampa pagrindine. Neįsivaizduojamas teisės egzistavimas be teisės normų, todėl jų analizavimas, taikymas yra ne tik labai plati tema bet ir reikalinga.
Teisės teorija teisės mokslų sistemoje išsiskiria kaip savarankiška mokslo žinių šaka, kadangi realiame gyvenime veikia objektyvūs valstybiniai teisiniai dėsningumai, būdingi visiems teisiniams ryšiams ir reiškiniams. Nepažinus šių bendrų dėsningumų, negalima pažinti viso to, ką tyrinėja teisės mokslas. Nesant bendro mokslinio teisės esmės, turinio ir formos, teisės šakų ir institutų, teisės ir teisinės sistemos, teisės normų ir teisinių santykių suvokimo, nė viena teisės šaka neįstengs veiksmingai plėtotis ir pasiekti norimų socialinių rezultatų. Neturint bendrosios teisėto elgesio, teisės pažeidimo ir teisinės atsakomybės bei teisingumo sampratos, negalima tikėtis sėkmingai kovoti su įvairių formų nusikalstamumu. Todėl teisės taikymui ir kitoms teisės įgyvendinimo formoms didžiausią reikšmę turi teisės, kaip normų sistemos samprata. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-26
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis13.15 KB
AutoriusZAIZZA
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą