Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Pilietybė. Atostogos

Pilietybė. Atostogos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Pilietybės samprata. Pilietybės įgijimas ir netekimas. Pilietybės samprata. Pilietybės įgijimas. Pilietybės netekimas. Atostogos, jų rūšys. Atostogų suteikimo tvarka. Atostogų rūšys. Kasmetinės atostogos, kasmetinių atostogų rūšys, jų suteikimo tvarka. Tikslinės atostogos, tikslinių atostogų rūšys, jų suteikimo tvarka. Praktinė užduotis.

Ištrauka

Pilietybė tai vienas svarbiausių klausimų, kurį nagrinėja konstitucinė teisė. Pilietybes svarba pasireiškia tuo, kad būtent per ją įsiprasmina ir pati šiuolaikinė valstybė. Pilietybė yra neatskiriamai susijusi su šiuolaikine valstybe, kaip vienas jos esminių elementų, kadangi civilizuotų valstybių pasauliniame kontekste neįmanoma kalbėti apie valstybę neatkreipiant dėmesio į jos piliečius.
Taigi pilietybė yra tas demokratijos garantas, kurio dėka asmenys, turintys piliečio teisinį statusą, įgalinami dalyvauti valstybės valdymo procesuose. Kitaip tariant, pilietybės dėka piliečiai įgyja išskirtinę padėti konkrečios valstybės gyventojų tarpe, kadangi pilietybės turėjimas leidžia naudotis ypatingomis teisėmis bei laisvėmis, numatytomis tos valstybės Konstitucijoje. Taigi pilietybė yra būtina prielaida, kad asmuo turėtų visas Konstitucijoje ir įstatymuose įtvirtintas teises ir laisves, kad jo teisėti interesai būtų ginami tiek šalies viduje, tiek už jos ribų.
Kad geriau išsiaiškintume pilietybės sąvoką, reikia detaliau panagrinėti skirtingus jos aspektus, nes teisinėje literatūroje pilietybė suprantama nevienodai.
Visų pirma, pilietybė gali būti traktuoja kaip objektyviai egzistuojantis asmens teisinis ryšys su valstybe. Šiuo požiūriu nagrinėjant pilietybės sąvoką reikia kuo nuodugniau remtis Lietuvos Respublikos teisės aktais, reglamentuojančiais pilietybę. Svarbiausias iš jų yra Konstitucija (aukščiausią teisinę galią turintis teisės aktas). Todėl pilietybė suprantama kaip asmens konstitucinio teisinio statuso pirminis elementas, nuolatinis asmens ir valstybės ryšys, kuris neparodo asmens etninės kilmės. Šis ryšys – pasireiškia asmens ir valstybės teisių, abipusių prieigų ir atsakomybės visuma, kuri remiasi žmogaus ir piliečio pagrindinių teisių ir laisvių pripažinimu ir gerbimu.
Hierarchijos prasme po Konstitucijos paminėtini įstatymai, o ypač Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymas, priimtas 2004 m. gruodžio 19 d., šiuo metu galiojantis su tam tikrais pataisymais. Pilietybės klausimai reguliuojami ir kituose teisės aktuose. Visi minėti teisės aktai turi būti analizuojami sistemiškai, kad galima būtų nustatyti visapusišką pilietybės sampratą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-26
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis29.69 KB
AutoriusLG
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pilietybe. Atostogos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą