Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Materialinė atsakomybė (4)

Materialinė atsakomybė (4)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Materialinės atsakomybės sąlygos. Žala. Žala sveikatai. Neturtinė žala. Atsakomybės dėl žalos atlyginimo apribojimas. Neteisėta veika. Priežastinis ryšys. Kaltė. Pažeidėjas ir nukentėjusioji šalis teisės pažeidimo metu yra susiję darbo santykiais. Žalos atsiradimas susijęs su darbo veikla. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena teisės šaka skiriama pagal reguliavimo dalyką ir metodą . Dalykas – visuomeniniai santykiai, kuriuos reguliuoja ši teisės šaka. Materialinės atsakomybės dalykas – santykiai dėl žalos atlyginimo darbo teisėje.
Materialinė atsakomybė – tai valstybinės prievartos rūšis, kuri taikoma už darbo teisės normų pažeidimą ir turi apsaugos teisinio santykio formą siekiant, kad teisės pažeidėjas padengtų nukentėjusiai šaliai padarytus nuostolius darbo teisės normų nustatyta tvarka ir dydžiu.
Materialinės atsakomybės pagrindinis uždavinys – kompensuoti padarytą žalą. Tai nėra tikslas nubausti pažeidimą padariusią šalį. Čia dėmesys skiriamas nukentėjusiai šaliai, kad ji gautų satisfakciją.
Materialinės atsakomybės sąlygos – tai tam tikros aplinkybės nuo kurių priklauso galimybė taikyti materialinę atsakomybę. Teisės teorijoje skiriami du atsakomybės pagrindai:
1) teisinis pagrindas ( teisės normose įtvirtinta galimybė taikyti atsakomybę)
2) faktinis pagrindas( juridinių faktų sudėtis)
Tie juridiniai faktai ir yra materialinės atsakomybės sąlygos. Teoriškai materialinės sąlygos gali būti skiriamos į dvi grupes:
1) bendrosios sąlygos (būdingos visoms teisinės atsakomybės rūšims)
2) specialiosios sąlygos (būdingos tik tai teisinei atsakomybei, šiuo atveju materialinei atsakomybei)
Bendrosios atsakomybės sąlygos:
1) žala
2) neteisėta veika
3) kaltė
4) priežastinis ryšys tarp neteisėtos veikos ir žalos.
Darbdaviui ji gali pasireikšti reputacijos pablogėjimu. Bet įstatymas (Civilinio kodekso 6.250 str.) numato žalos atlyginimą fiziniam asmeniui – kai asmuo patiria fizinius skausmus, dvasinius išgyvenimus, depresiją, pažeminimą, bendravimo galimybių sumažėjimą.
Neturtine žala pripažįstami ir nepataisomi kūno sužalojimai. Taip pat tie atvejai, kai kenčia ne tik pats nukentėjusysis, bet ir jo artimieji ( tėvai, sutuoktinis, vaikai). Taip pat – dėl darbuotojo mirties, jo artimieji gali reikalauti neturtinės žalos atlyginimo.
Fizinis skausmas gali būti suprantamas kaip operacijos, kurias žmogus turi išgyventi dėl patirtos traumos. Aukščiausiasis Teismas yra pasisakęs, kad net žalos atlyginimo srityje negali būti taikomas visiško žalos atlyginimo principas, nes neturtinės žalos neįmanoma tiksliai įvertinti pinigais. Šiuo atveju čia yra tam tikra kompensacija už patirtą žalą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-27
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.88 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasPranckevičius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Materialine atsakomybe (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Pranckevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą