Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Valstybės vadovų atsakomybė už tarptautinius nusikaltimus

Valstybės vadovų atsakomybė už tarptautinius nusikaltimus

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Atsakomybė tarptautinėje teisėje, sąvoka ir subjektai. Valstybės vadovų atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinė teisinė atsakomybė – tai juridiniai padariniai, atsirandantys tarptautinės teisės subjektams pažeidus tarptautinius teisinius įsipareigojimus.
Bet koks fizinis asmuo, padaręs nusikaltimą taikai, žmonijai ir kt. tarptautinius nusikaltimus už tai atsako ir yra baudžiamas, nepriklausomai kokias pareigas jis užima. Vienoda atsakomybė tiek valytojui tiek prezidentui.
Po Antrojo pasaulinio karo, kuris pašiurpino žmoniją žiauriais ir brutaliais nusikaltimais, tarptautinės humanitarinės teisės nusikaltimai, nusikaltimai žmogiškumui, taikai, nusikaltimai karui nesiliovė.
Tai kėlė susirūpinimą ne tik toms šalims kur vyko neramumai, bet ir visam pasauliui. Norint sumažinti tarptautinius nusikaltimus, bei nubausti juos padariusius asmenis, imtasi įvairių priemonių.
Daugelis valstybių, tarp jų ir Lietuva, koregavo įstatymus nacionalinėje teisėje prisijungė prie įvairių tarptautinių konvencijų, sutarčių, susitarimų ir pan.
Kai kuriose šalyse buvo įkurti specialūs tribunolai (Jugoslavijoje, Ruandoje) nusikaltėliams bausti.
Buvo siekiama įsteigti tokį teismą, kuris būtų kompetentingas, galėtų teisti asmenis nepriklausomai nuo jų gyvenamosios, bei nusikaltimo padarymo vietos.
Kad geriau suprastumėme valstybės vadovų atsakomybę už tarptautinius nusikaltimus, savo darbe aprašysiu kas tai yra atsakomybės tarptautinėje teisėje sąvoka, subjektai. Atsakomybę analizuosiu nacionalinėje, tarptautinėje teisėje. Aprašysiu kas tai yra universalioji jurisdikcija.
Savo darbe vadovavausi Lietuvos Respublikos Baudžiamuoju kodeksu, V. Vadapalo knyga "Tarptautinė teisė: pagrindiniai dokumentai ir jurisprudencija", V. Vadapalo Tarptautinė teisė: bendroji dalis., P. Kūrio, M. Požarskio "Tarptautinės teisės apybraižos", P. Kūrio "Atsakomybės tarptautinėje teisėje problemos, Lietuvos Respublikos įstatymu "dėl Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statuto ratifikavimo", J.Žilinsko "Nusikaltimai žmogiškumui ir genocidas tarptautinėje teisėje bei Lietuvos Respublikos teisėje", P.A Čiočio "Tarptautinė humanitarinė teisė", Jugoslavijos tribunolo statutas, 1993m., 1993 m. gegužės 25 d. JT Saugumo Tarybos rezoliucija Nr. 827., 8. Konvencija dėl senaties termino netaikymo už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui, 1968 m.ir interneto puslapiu http://www.un.org/law/icc/index.html. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-31
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis28.55 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes vadovu atsakomybe uz tarptautinius nusikaltimus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą