Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Bendrijos teisė

Bendrijos teisė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Bendrijos teisė. Bendrijos teisės principai ir apibrėžimas. Bendrijos teisės šaltinai, bruožai. Acquis communautaire. Bendrijos teisės tiesioginis galiojimas ir viršenybė. Bendrijų sutartys. Paryžiaus sutartis. Romos sutartis. Euratomo steigimo sutartis. Susijungimo sutartis. Suvestinis Europos aktas. Mastrichto sutartis. Amsterdamo sutartis. Bendrijos teisės normų leidyba. Institucijų teisės aktai. Direktyvos. Reglamentas. Sprendimas. Nuomonės. Rekomendacija. Išvados.

Ištrauka

Europos šalių integracijos į Europos Sąjungą (ES) procese didelis dėmesys skiriamas jos teisės sistemos derinimui su Europos Bendrijų (EB) teise. Tačiau šis procesas neapsiriboja vien tik atskirų EB teisės normų perėmimu ir jų įgyvendinimu nacionalinėje teisėje. Šaliai tapus ES nare, EB teisė taip pat taps ir jos teisės sistemos dalimi. Todėl teks perimti ne tik pačias teisės normas, bet ir šių normų veikimo ir taikymo principus. Reikia pastebėti, kad EB teisė pasižymi tam tikru savitumu, kurį nulemia jos teisės šaltinių, teisės normas kuriančių institucijų bei normų priėmimo procedūrų specifika, taip pat pačių normų veikimo ir taikymo specifiniai principai. Vienas iš pagrindinių Bendrijos teisės principų – jos viršenybės nacionalinės teisės atžvilgiu principas, išvystytas Europos Bendrijų Teisingumo Teismo (ETT).
Šiame kursiniame darbe aš išnagrinėsiu teisinę Bendrijų aplinką, tam pagrindą davusias sutartis ir teisės aktus – tai kursinio darbo objektas. Pagrindinis tikslas – šiuo darbu išsiaiškinti teisinių dokumentų įtaką glaudesniam Europos valstybių bendradarbiavimui, kuriant bendrą rinką, socialinę apsaugą, užsienio politiką bei kitų sričių "europanizavimą". Kad pasiekčiau šį tikslą aš, pirmiausia išsiaiškinsiu, kas yra Bendrijos teisė: principus, apibrėžimą, šaltinius ir bruožus; taip pat kokia acquis communautaire reikšmė, Bendrijos teisės aktų galiojimas ir viršenybė prieš nacionalinę teisę. Taip pat svarbu išanalizuoti Bendrijų sutartis, kurios davė pagrindą Bendrijų kūrimuisi bei galų gale – teisės normų leidyba.
Analizuojant kiekvieną iš mano iškeltų teiginių – klausimų taip pat pateikiu ir atsakymą į mano pagrindinį tikslą – įtaka bendrijų kūrimuisi ir vystymuisi. Išvadoje pateiksiu bendrą, pilnai suformuluotą atsakymą.
Visas šis darbas yra Europos Sąjungos teisinės aplinkos analizė, ypač svarbi įstojus į Europines struktūras, siekiant dalyvauti jose kaip pilnateise nare, išvengiant diskriminavimo, galingesnių valstybių atžvilgiu, bei tampant pavyzdžiu ne tik Europos Sąjungos valstybėms, pasinaudojant teisinėmis bei kitomis Bendrijos galimybėmis, bet ir kitoms valstybėms, kurios nėra ES narės, tačiau neišsižada vilties jomis tapti.
Šis darbas – tai susisteminta ES teisė, jos pagrindas, o iškelti tikslai nėra tik teorinio pobūdžio. Tai kelias nurodantis kaip siekti vizijos bei įgyvendinti misiją.
Ruošiant šį kursinį darbą aš remsiuos valstybės ir teisės teorija, tarptautinės teisės principais ir pagrindais, Europos Sąjungos teise, orientacija politikoje bei kitais gebėjimais ir kompetencija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis40.15 KB
AutoriusModesta
Viso autoriaus darbų26 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrijos teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą